توجه

دیدگاه خود را ارسال کنید

سام.


حقیقتا زیباست.
اما تغریبا تمام ایرانیهایی که به سفرهای تفریحی و کاری به خارج از ایران سفر میکنند در یک جیز هم عقیده هستند و آن زیباتر بودن بسیاری از مناطق و طبیعت کشور ما در مقایسه با خیلی از کشورهای جهان است که متاسفانه از دید نود و نه درصد جهانگردان خارجی دور مانده. برای مثال در سفری که تابستان گذشته به لارناکا در قبرس رفته بودم واقعا تعجب کردم !
در فرودگاه کشور کوچک مرتبا پروازهای بین المللی در حال نشست و برخاست بودند و با هر فرود با خود تعداد زیادی مسافر و هزاران هزار دلار وارد آن کشور میشد.
در شهر لارناکا گرما بیداد میکرد ، و خشکی و کم درختی آنجا با شمال و غرب کشور ما قابل مقایسه نبود. اکثر مغازه های فروش لباس و دیگر اماکن خرید و حتی خیلی از کافه ها به خاطر گرمای شدید و آفتاب آزار دهنده از غروب آفتاب تا طلوع آفتاب فعالتر بودند و برای مثال اگر ساعت 2 بعد از ظهر در بیرون از هتل قدم بزنی احساس میکنی که در یک روز تعطیل هستی. البته بجز ساحل دریا که تعداد زیادی از توریستهای کشورهای سردسیر مشغول آفتاب گرفتن و استفاده از ساحل هستند. و فروشندگان نوشیدنیهای خنک در حال فروش به صورت سیار هستند. هر پوند قبرس گرانتر تز پوند انگلیس هست و اگر اشتباه نکنم هر یک پوند آنجا برابر دو پوند انگلیس ارزش داشت و فیمت یک بطری آب معدنی بیش از یک پوند بود.
چون ما برای ماموریتی اداری به آنحا رفته بودیم تعداد زیادی کتاب مصور سرزمین من ایران به همراهمان بود و وقتی از ایران و طبیعتش به توریستهای دیگر میگفتیم برایشان غیر قابل باور بود و به خیلی از توریستها که احساس تمویل میکردند این کتابها را که عکسهای بسیار زیبایی از مناظر طبیعی ایران بود اهدا کردیم.
ایکاش موسسات توریستی و نسافروی سعی بیشتری در معرفی کشورمان به توریستهای حرفه ای در جهان کنند. باور کنید دیدگاه گردشگران خارجی در باره ایران خیلی بد و اشتباه است. حتی باور نداشتند که در ایران پیست اسکی ! وجود دارد. هتلها و رستورونهای ما از نظر قیمت بسیار مناسبتر است فقط کافی است مدی توریست در رفت و آمد باشند تا خود مردم شروع به ساخت و ترمیم استراحتگاههای باب میل توریستها کنند. برای مثال قیمت یک تخت با پشه بند در کنار ساحل ساعتی بیست پوند بود و بسیار هم پر رونق بود !
حیف است ، به خدا حیف است ما همه چیز داریم ولی به علت رکود مسافر در حال نابودی و ویرانی است.
همه توریستها مشروب خوار و برهنه نیستند بلکه به قوانین کشورهای مقصد احترام زیادی میگذارند.

رباط فرامرز خان یا رباط کانون سبزوار

سوغات خراسان رضوی چیست؟

جزیره ی صورتی و دوربین‌های مادون قرمز!

حصارهای زنده در آلمان

تالاب انزلی ؛ تحقق یک رویا

دریاچه الندان ساری؛ یک غافلگیری در دل جنگل سبز

منطقه کوهرنگ

پارک ملی «سرنگتی»، زادگاه مهاجرت های عظیم