توجه

دیدگاه خود را ارسال کنید

علیرضا

با سلام لطفا در ترجمه مطالب ، نکات مغایر با فرهنگ و مذهب رسمی کشورمان را داخل پرانتز و یا به نحوی دیگر گوشزد فرمایید .مثلا در داخل متن اومده که گوشت خام اسب از گوشت گاو و خوک هم مفید تر است ، که در فرهنگ و مذهب ما خوردن گوشت خام و گوشت اسب و خوک ، بعضیاش حرام و بعضیاش مکروه یا مشمئز کننده است .

اردلان

هیچ ربطی نداشت. متن گفته گوشت اسب مفیدتر از گوشت گاو و خوکه. یعنی ارزش غذایی بهتری داره. ربطی به دین شریف شما و پخته و خامی نداره. بجای گیرهای ملانقطی به دیگران، طرز خوندن خودتون رو اصلاح بفرمایید.

پدرام

با همه چی مشکل داری

به اردلان

حالا چرا به تو برخورد؟ حرفش درست است و می گوید نباید اصلا بحثی از خوک به غذا در یک کشور اسلامی باشد.

فردین

نطرتو برا خودت نگه دار لطفا عقاید رو نباید عمومی کرد همان طور که دیدی خیلی از جمله من مخالف تو هستیم من خودم خیلی هم دوست دارم گوشت اسب بخورم به نظرم ادمو قوی بکنه در ظمن همین ژاپنیا هستن که از هر لحاظ از مسلمانا پیشرفتند بهتره شاید تو عقایدت شک کنی دوست من !!!!

محمد

آقای علیرضا خیلی مودبانه گفتند لطفا و پیشنهاد کردند. چرا مثلا جهان سومی ها دهنش رو صاف می فرمایید؟!!

Ashkan

به زور که به شما گوشت خوک یا اسب نمیدهند تا جایی که میدانم اسلام آوردن اسم خوک و اسب را حرام نکرده به جای تعصب بیجا یکم فرهنگ و تمدن ژاپن را یاد بگیر تا شاید برای زندگیت به درد بخورد.

مژگان

دوست دارم غذاها ژاپنی رو تست کنم جالبن

پگاه

سلام من میخوام با یه نفر ایرانی مقیم ژاپن آشنا بشم سوالاتی دارم که باید بپرسم چون میخوام برای کارشناسی ارشد به ژاپن برم ولی حتی نمیدونم برای رشته ی من پذیرش هم دارن یا نه. لطفا اگه میشناسید معرفی کنید🙏

رضا

رشتتون چی هست؟ با هزینه شخصی میخواهید درس بخونید یا بورس میخواهید؟

پگاه

اژدها کشی خوندم

roham

سوال برام پیش اومد : تفاوت ایران و ژاپن و فرهنگ مردمانش در کجا مشخص میشه ؟ این مقاله داره سعی میکنه مخاطب رو با آداب و رسوم ژاپنی بیشتر آشنا کنه و مخاطبین رو به سفر به زاپن ترغیب کنه .
ولی در عین ناباوری حالا از یک طرف آقای علیرضا انگار اجبرا و نه به خواست خودشون به ژاپن سفر کردن و با تهدید بر روی یکی از صندلی های رستورانهای ژاپنی نشستن و حالا پس از صرف یک وعده گوشت اسب خام و تحمل کلی رنج و زحمت تونستند فرار کنن از رستوران و بحثشون سر اینه که اگه قرار باشه باز هم به اجبار با مشت و لگد بشینن پشت میز یکی از رستورانها باید حتما نکات مغایر با فرهنگ و مذهب رسمی کشورمان را داخل پرانتز و یا به نحوی دیگر گوشزد بفرمایند و بعضیهاش که حرامه رو قبلا توسط ایمیل به ایشون اطلاع بدن حتما تا ایشون روحیات عزیزش مکدر و مشمئز نشه خدای ناکرده .
از طرف دیگه برخی دوستان مثل جناب فردین اصلا با این حالت اجباری سفر رفتن و اجباری گوشت اسب خوردن جناب علیرضا موافق نیستند و به نظرشون بهتره حالا سفره ای پهنه ، گوشت اسب خام خورده بشه خوب چه اشکالی داره ، شاید مثل اسفناج خوردن ملوان زبل ایجاد قدرت ماورایی بکنه . خوب احتمالا پیشرفت و زبلیه ژاپنی ربطی به تلاش و سخت کوشیشون نداره و ظاهرا ایشون معتقدند همین که گوشت اسب رو خام خام بخوریم و نپذیمش اول ما رو به سمت پیشرفت و رشد و تعالی انسانی ، اجتماعی و فرهنگی سوق میده .
از طرف دیگه حالا که جبری در کاره ، سرکار خانم پگاه که معلوم نیست تحت تاثیر گوشت خام اسب و یا خوابیدن سر کار به صورت مجاز ؛ تصمیم به ادامه تحصیل به زاپن رو گرفتن یهویی ( عین عکسهای سلفی ) دارن از مخاطبینی که هاج و واج در حال شیش و بش برای صرف گوشت خام اسب هستند سوال میفرمایند که : سوالاتی دارم که باید بپرسم چون میخوام برای کارشناسی ارشد به ژاپن برم ولی حتی نمیدونم برای رشته ی من پذیرش هم دارن یا نه. لطفا اگه میشناسید معرفی کنید .
از طرفی یکی پیدا میشه از شانس ایشون فقط میپرسه که رشته شما چیه و با کدوم هزینه میخواید تشریف ببرید ژاپن برای ادامه تحصیل ؟ که احتمالا بتونه جیب ایشون رو بزنه ن
در جواب ایشون میفرمایند : اژدها کشی خوندم ، قصد ادامه تحصیل ندارم احتمالا اگر همینجا خواستگاری بفرمایید با این تفاسیر باید فکر کنم و خوب هرچی بزرگترها بگن .
حال برمی گردم به ابتدای بحث و اون هم این بود که : تفاوت ایران و ژاپن و فرهنگ مردمانش در کجا مشخص میشه ؟

شیرازی

سپاس از تحلیل زیبا و روشن آقای روهام
در ضمن سوال شما لبخندی تلخ به جا می ذاره
ایرانی ها همیشه سر هر موضوعی یا باهم و کل دنیا جنگ دارن ( قصه فقط ما خوبیم)
یا اینکه میشینن به هم میخندن و دیگران رو مسخره میکنن
تأسف...

الایژا

تفاوت فرهنگ ایران و ژاپن در همین کامنت ها کاملا مشخصه مستر رهام!!!

اتاق چای تاجیکستان در برلین

روزنامه‌هایی که پس از کاشتن گل می‌دهند!

بهترین بازارها برای خرید مروارید در حیدرآباد

خیابانی برای گاوها در آلمان

بهترین جای دنیا برای بالون سواری کجاست؟ (2)

بهترین جای دنیا برای بالون سواری کجاست؟ (1)

سوغات متنوع مالزی

تاثیرات باورنکردنی دستگاه های موسیقی سنتی بر روی احساسات