• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

دریاچه فشافویه یا به عبارتی دریاچه شهید کلانتری، دریاچه‌ای مصنوعی در بخش فشافویه تهران است. این مجموعه درواقع بخشی از طرح یک مجموعه فرهنگی-ورزشی بزرگ به نام دُرّ ری است که در حال حاضر، طرح این مجموعه فرهنگی-ورزشی در دست مطالعه و بررسی قرار دارد. دریاچه شهید کلانتری (فشافویه) قسمت باشگاه اسکی روی آب (آب اسکی) این مجموعه را تشکیل می‌دهد و عمده فعالیت آن برای ورزش‌های آبی و آموزش ورزشکاران این رشته‌ها هست. در کنار این باشگاه قسمتی تفریحی برای عموم مردم در جهت ترغیب آن‌ها به ورزش‌های آبی در نظر گرفته‌شده است که می توان به تفریحاتی از قبیل گردش با قایق تفریحی به دور دریاچه و بازدید از لوکیشن فیلمبرداری فیلم یوسف پیامبر و بازدید از لوکیشن کاخ در این فیلم، شاتل سواری، جت اسکی، سفینه فضایی، قایق پدالی و ... اشاره کرد. این دریاچه در تمام ایام سال آبگیری نمی‌شود و زمان بهره‌برداری از این مجموعه معمولاً از اوایل اردیبهشت تا اواخر شهریورماه است.

تاریخچه

این دریاچه درواقع سدی خاکی است که برای آب‌رسانی به دامداری‌های منطقه شکل‌گرفته است. در این منطقه حدود 220 دامداری وجود دارد که آب شرب خود را از این سد تأمین می‌کنند. این دریاچه به‌طور رسمی در سال 1385 دایر شده است. ورودی آب آن از رود کن و خروجی آن به سمت دامداری‌ها هست؛ بنابراین آب این دریاچه راکد نبوده و مدام در حال جابه‌جایی ست. این امر باعث می‌گردد که آب در این دریاچه کدر و آلوده نشود. با عضویت یک‌ساله در باشگاه آب اسکی این مجموعه، علاوه بر استفاده از امکانات رفاهی، می‌توانید انواع ورزش‌های آبی مانند اسکی برد، اسکی روی آب(کابل اسکی) و ... را به‌صورت حرفه‌ای آموزش ببینید.

چرا برویم

  • جهت استفاده از تفریحات آبی
  • جهت گردش در طبیعت زیبای اطراف تهران
  • بازدید از لوکشین کاخ فیلم یوسف پیامبر
  • آموزش ورزش های آبی

کی برویم ؟

  • این مجموعه از اوایل اردیبهشت تا اواخر شهریور دایر است. این مجموعه در این ایام از ساعت 8:30 تا 6 بعداز ظهر پذیرای مراجعه کنندگان است.

کجاست ؟

این منطقه جز بخش فشافویه در شهرستان ری است.

 

چطور برویم

تهران، کیلومتر ۱۸ اتوبان تهران- قم، خروجی رباط کریم ساوه، ۵ کیلومتر به سمت حسن آباد، بعد از مجتمع دام گستر، مجموعه فرهنگی دُرّ ری.

 

هزینه ها

هزینه ورودی برای ماشین های شخصی حدود 10 هزار تومان است. هزینه هر کدام از تفریحات دریاچه متفاوت است.

همان حوالی

رستوران ها

  • مجموعه دارای بوفه می باشد که آماده سرویس دهی به مراجعه کنندگان است.

هتل ها

دانستنی ها

  • ملزومات

    ملزومات

اشتراک گذاری :