• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

حتماً برای یک‌بار هم که شده نام پارک جنگلی سی‌سنگان را شنیده‌اید. پارک جنگلی سی‌سنگان یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین پارک‌ها در مازندران است که بین دو شهر زیبای نور و نوشهر واقع شده است. این پارک به سبب دارا بودن امکانات رفاهی کامل، نزدیک بودن به دریا و پوشش متنوع گیاهی‌اش همواره مرکزی برای تجمع مسافران و مردم محلی بوده است. این پارک که جز معدود جنگل‌های جلگه‌ای شمال کشور محسوب می‌شود، چند سالی است که به سبب تعداد بالای شمشاد در آن به‌ عنوان تنها ذخیره‌گاه شمشاد در سطح کشور و خاورمیانه مطرح شده است.

از امکانات رفاهی تفریحی پارک جنگلی سی‌سنگان می‌توان به نمازخانه، رستوران، چایخانه، سفره‌خانه، کافی‌شاپ، فروشگاه مواد غذایی، پلاژ، باغ‌وحش، سنگ‌نوردی، اسب‌سواری، پیست ماشین کنترلی و ورزش‌های آبی چون موج‌سواری و جت اسکی اشاره کرد.

تاریخچه

پارک جنگلی سی‌سنگان در سال 1344 احداث شد.

چرا برویم

  • قدم زدن در بین درختان انبوه سی‌سنگان
  • پیاده‌روی در مه
  • پیک‌نیک و تفریح با دوستان و خانواده
  • گرفتن عکس‌های به‌یادماندنی در طبیعت بکر سی‌سنگان

کی برویم ؟

  • به‌طورکلی فصل بهار زمان مناسبی برای سفر به شمال کشور است. اگر از گرمای ظهر و شرجی بودن بیش‌ازحد هوا در بعضی از روزهای تابستان هم‌چشم پوشی کنیم می‌توان گفت که تابستان هم فصل بدی برای سفر به استان مازندران نیست؛ اما پارک جنگلی سی‌سنگان در هر فصل زیبایی خاص خود را دارد و انتخاب زمان سفر کاملاً به علایق شما بازمی‌گردد. شاید یک نفر شیفته‌ی سرسبزی و طراوت بهاری باشد؛ اما شخص دیگری برای رنگ‌های گرم طبیعت پاییزی جان دهد و یکی هم برای منظره‌ی فرو رفته در برف سی‌سنگان تب کند.

کجاست ؟

استان مازندران-شهرستان نور- 27 کیلومتری جاده‌ی نوشهر به سمت نور- پارک جنگلی سی‌سنگان

چطور برویم

اگر خودروی شخصی در اختیار دارید برای رسیدن به نور بهترین و کوتاه‌ترین مسیر انتخاب جاده‌ی هراز است. برای رسیدن به این جاده کافی است پس از رسیدن به بومهن به سمت امام‌زاده هاشم برانید. جاده‌ی هراز با مسافتی حدود 200 کیلومتر پایتخت کشورمان را به آمل و پس از آن به شهر زیبای نور خواهید رسید.

استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی هم می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای سفر به شمال کشورمان باشد. هرروز از پایانه‌ی جنوب تهران اتوبوس‌هایی برای رسیدن به اکثر شهرهای استان مازندران آماده‌ی خدمت هستند. از طرفی خطوط ریلی کشور هم گسترش خوبی در بین شهرهای شمالی دارد.

فرودگاه دشت ناز ساری به عنوان فرودگاه مرکز استان مازندران به همراه فرودگاه‌های نوشهر، بابلسر و رامسر امکان حمل‌ونقل هوایی را هم برای مسافران فراهم کرده است.

برای رسیدن به پارک جنگلی سی‌سنگان کافی است از نور وارد جاده‌ی نوشهر به محمودآباد شوید. پارک جنگلی سی‌سنگان در 27 کیلومتری جاده‌ی نوشهر به سمت نور یا همان جاده‌ی نوشهر محمودآباد واقع شده است.

هزینه ها

هزینه‌ی سفر به مازندران با اتوبوس با توجه به کیفیت اتوبوس از 14 تا 30 هزار تومان متغیر است. بلیت قطار از تهران برای رسیدن به مازندران از 8 هزار تومان تا 18 هزار تومان است.

هزینه‌ی پرواز از تهران به ساری با توجه به امکانات پروازی حداقل 150 هزار تومان و حداکثر 220 هزار تومان است.

هزینه‌ی اقامت در شهرهای استان مازندران به خودتان بستگی دارد. شما می‌توانید برای اقامت هتل‌هایی با قیمت چند صد هزار تومان برای هر شب با چشم‌اندازهای بی‌نظیر را انتخاب کنید و یا در سوییت‌های کوچک نزدیک دریا که حدوداً شبی 50 تا 70 هزار تومان است ساکن شوید. خانه‌های روستایی هم گزینه‌ی مناسبی برای اقامت هستند و معمولاً هزینه‌ی اقامت از طرف خود مسافر به صاحب‌خانه پیشنهاد می‌شود. روستاییان مهمان‌نواز مازندرانی بر سر قیمت با مسافران راه می‌آیند و مراعات حال مسافر را می‌کنند. اگر نمی‌خواهید هزینه‌ای صرف اقامتتان کنید می‌توانید با برپایی چادر مسافرتی خود در پارک‌ها شب را سپری کنید؛ اما در این صورت باید حواستان به هوای غالباً بارانی این استان باشد.

هزینه‌های اقامت در استان‌های شمالی مانند تمامی استان‌های توریستی دیگر در فواصل زمانی پرمسافر چون عید و تابستان افزایش میابد؛ اما در فصولی که مسافر کمتر است این هزینه حتی به نصف هم کاهش خواهد یافت.

همان حوالی

رستوران ها

هتل ها

دانستنی ها

اشتراک گذاری :