• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

کاخ ‌موزه‌ی رامسر که بیش از تمام نام‌هایش به نام کاخ مرمر شهرت دارد، در داخل شهرستان رامسر واقع شده است و روزانه میزبان افراد زیادی است که برای بازدید و گشت‌وگذار راهی دروازه‌های کاخ می‌شوند. کاخ مرمر به تنهایی یکی از کم‌نظیرترین آثار دوران پهلوی در مناطق شمالی کشورمان است؛ اما قرارگیری این کاخ در میان یکی از بی‌نظیرترین باغ‌های کشور به نام باغ گیاه‌شناسی رامسر باعث شده است تا اهمیتش دوچندان شود. پس از انقلاب کاخ مرمر با تمام محتویاتش که شامل مبلمان و بوفه‌های گران‌قیمت، مجسمه‌های برنزی، تابلوهای هنرمندان مشهور دنیا و ... است در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و به عنوان موزه شروع به فعالیت کرد و از آن پس عنوان تماشاگه خزر برای این کاخ انتخاب شد؛ اما هنوز هم مردم محلی آن را با نام‌های کاخ موزه و یا کاخ مرمر می‌شناسند. نمای بیرونی این کاخ تماماً از مرمر نفیس رگه‌دار است و در ایوانش چهار ستون با حجاری‌های منحصربه‌فرد قرار گرفته است. دو مجسمه ببر هم در دو سوی پلکان کاخ خودنمایی می‌کند و بر زیبایی‌های این ساختمان افزوده است.

تاریخچه

در سال 1316 رضاشاه پهلوی دستور ساخت کاخ مرمر رامسر را صادر کرد. از آن به بعد این کاخ تا سال 1357 یعنی تا زمان پیروزی دولت جمهوری اسلامی به عنوان اقامتگاه مورد استفاده خاندان سلطنتی بود. کاخ مرمر رامسر در 19 اردیبهشت‌ماه سال 1378 به ثبت ملی رسید و نامش در فهرست آثار ملی ایران جای گرفت.

چرا برویم

  • بازدید از معماری بی‌نظیر کاخ مرمر
  • بازدید از محوطه‌ی کاخ سلطنتی
  • تماشای مجسمه‌های برنزی و مرمرین کاخ
  • بازدید از تابلوهای مشهورترین هنرمندان جهان
  • گرفتن عکس‌های زیبا

کی برویم ؟

  • فصل بهار زمان مناسبی برای سفر به شمال کشور است. اگر از گرمای ظهر و شرجی بودن بیش‌ازحد هوا در بعضی از روزهای تابستان هم‌چشم پوشی کنیم می‌توان گفت که تابستان هم فصل بدی برای سفر به استان مازندران نیست. کاخ مرمر هرروز از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر برای بازدید عموم باز است.

کجاست ؟

استان مازندران-شهرستان رامسر- انتهای خیابان شهید رجایی- کاخ مرمر رامسر

چطور برویم

اگر خودروی شخصی در اختیار دارید بهترین مسیر برای رسیدن به رامسر انتخاب جاده‌ی چالوس است. برای قرارگیری در این جاده از تهران به سمت کرج برانید و در ورودی کرج مسیر جاده چالوس را پیش بگیرید. درست است که تمام جاده‌هایی که به شمال کشور ختم می‌شوند به سبب سرسبزی و طبیعت گیرایشان به عنوان زیباترین جاده‌ها محسوب می‌شوند، اما جاده‌ی چالوس از قدیم‌الایام به عنوان زیباترین جاده‌ی کشور مطرح بوده است و همچنان هم آن زیبایی چشم‌نوازش را حفظ کرده است. بعد از رسیدن به چالوس مسیر خود را به سمت تنکابن ادامه دهید. بعد از تنکابن به رامسر می‌رسید.

استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی هم می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای سفر به شمال کشورمان باشد. هرروز از پایانه‌ی جنوب تهران اتوبوس‌هایی برای رسیدن به اکثر شهرهای استان مازندران آماده‌ی خدمت هستند. از طرفی خطوط ریلی کشور هم گسترش خوبی در بین شهرهای شمالی دارد.

فرودگاه دشت ناز ساری به عنوان فرودگاه مرکز استان مازندران به همراه فرودگاه‌های نوشهر، بابلسر و رامسر امکان حمل‌ونقل هوایی را هم برای مسافران فراهم کرده است.

برای رسیدن به کاخ مرمر رامسر بهترین راه قرارگیری در مسیر خیابان شهید رجایی است که در انتها به کاخ مرمر ختم می‌شود؛ البته می‌توانید از مسیر بلوار معلم هم خودتان را به کاخ مرمر برسانید.

هزینه ها

هزینه‌ی سفر به مازندران با اتوبوس با توجه به کیفیت اتوبوس از 14 تا 30 هزار تومان متغیر است. بلیت قطار از تهران برای رسیدن به مازندران از 8 هزار تومان تا 18 هزار تومان است.

هزینه‌ی پرواز از تهران به ساری با توجه به امکانات پروازی حداقل 150 هزار تومان و حداکثر 220 هزار تومان است.

هزینه‌ی اقامت در شهرهای استان مازندران به خودتان بستگی دارد. شما می‌توانید برای اقامت هتل‌هایی با قیمت چند صد هزار تومان برای هر شب با چشم‌اندازهای بی‌نظیر را انتخاب کنید و یا در سوییت‌های کوچک نزدیک دریا که حدوداً شبی 50 تا 70 هزار تومان است ساکن شوید. خانه‌های روستایی هم گزینه‌ی مناسبی برای اقامت هستند و معمولاً هزینه‌ی اقامت از طرف خود مسافر به صاحب‌خانه پیشنهاد می‌شود. روستاییان مهمان‌نواز مازندرانی بر سر قیمت با مسافران راه می‌آیند و مراعات حال مسافر را می‌کنند. اگر نمی‌خواهید هزینه‌ای صرف اقامتتان کنید می‌توانید با برپایی چادر مسافرتی خود در پارک‌ها شب را سپری کنید؛ اما در این صورت باید حواستان به هوای غالباً بارانی این استان باشد.

هزینه‌های اقامت در استان‌های شمالی مانند تمامی استان‌های توریستی دیگر در فواصل زمانی پرمسافر چون عید و تابستان افزایش میابد؛ اما در فصولی که مسافر کمتر است این هزینه حتی به نصف هم کاهش خواهد یافت.

همان حوالی

رستوران ها

هتل ها

دانستنی ها

اشتراک گذاری :