• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

کوه ریگ مهریز یکی از جاذبه‌های طبیعی استان یزد در شهرستان مهریز است. کوه ریگ که در نزدیکی شهر مهریز واقع شده است، طی سال‌های متمادی از انباشته شدن تل‌های ریگ در کنار کوهی درست شده است و امروزه محل گرد آمدن گردشگران از نقاط مختلف ایران جهت تفریحات صحرایی است. ماسه‌های این تل‌ها به قدری تمیز اند که دوست دارید در آن فرو بروید و روی آن غلت بخورید. در محله‌ی بغداد آباد سفلی، وقتی از باغ‌های شهر گذر می‌کنید، به کوه ریگ و تل‌های اطراف آن خواهید رسید. وقتی روی ماسه‌های داغ این تل‌ها قدم می‌گذارید، ماسه‌ها پای شما را به درون می‌کشند و لذتی فوق‌العاده برای شما رقم می‌زنند. بعد از مدتی که گرمای ماسه‌های بیابان به پای شما رسید، دردهای پا و دیگر نقاط بدن همراه با آلام عصبی شما شروع به فروکش می‌کنند که لذتی وصف‌ناپذیر برای شما رقم خواهد زد.

گرمای تل‌های ریگ به کاهش دردهای بدنی و عصبی شما کمک می‌کنند. از دیرباز این کوه ریگ و تل‌های اطراف آن برای درمان دردهای عضلانی و مفاصل مورد استفاده‌ی مردم قرار می‌گرفته است. پس از گذر از باغ‌های محله‌ی بغداد آباد سفلای مهریز وقتی از آن همه سبزی یکدفعه به تل‌های ریگ می‌رسید حیرت زده خواهید شد. همچنین چشم‌انداز شهر و باغ‌های آن از روی تپه‌ها بسیار لذت بخش خواهد بود. 

تاریخچه

چرا برویم

  • بازدید از یکی از معجزات بسیار زیبای طبیعت
  • لذت بردن از آرامش کویر و چشم‌انداز باغ‌های مهریز
  • بازدید از شهر تاریخی مهریز و آثار تاریخی آن
  • حس آرامش بدنی و روحی در میان ریگزارهای داغ مهریز

کی برویم ؟

  • بهترین زمان برای بازدید از تل ریگ مهریز بسته به فصل‌های مختلف تفاوت می‌کند. در فصل‌های گرم سال بهتر است بازدید را به ساعات صبح بیندازید و در فصل‌های سردتر ظهر. البته این موضوع بسته به سلیقه‌ی افراد نیز متفاوت است. بعد از غروب آفتاب با خنک شدن هوا قبل از اینکه ماسه‌ها سرد بشوند نیز زمان خوبی در فصل‌‌های گرم‌تر برای گشت و گذار و تل ریگ مهریز است. شاید بهتر باشد یک ساعتی وقت برای بازدید از کوه ریگ مهریز بگذارید.

کجاست ؟

استان یزد، شهرستان مهریز، محله بغداد آباد سفلی

چطور برویم

با خودروی شخصی:

شهر مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد. پس چیزی حدود نیم ساعت با ماشین به سمت جنوب استان یزد حرکت کنید و پس از رسیدن به مهریز، کوه ریگ در غرب این شهر، پس از محله‌ی بغداد آباد سفلی قرار دارد.

 

هزینه‌ی تقریبی بلیط هواپیمای یزد از تهران بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است. برای خرید بلیط هواپیما یزد از تهران می‌توانید از صفحه‌ی خرید بلیط هواپیما کافه گردش استفاده کنید.

 

هزینه‌ی تقریبی بلیط اتوبوس از تهران تا یزد ۴۹ هزار تومان است.

هزینه ها

بازدید از تل ریگ یا کوه ریگ شهر مهریز هزینه‌ای در بر ندارد.

همان حوالی

رستوران ها

هتل ها

دانستنی ها

اشتراک گذاری :