• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

شهرستان کوهرنگ به مرکزیت شهر چلگرد در استان چهارمحال‌وبختیاری سال‌هاست که به یکی از زیباترین مناطق گردشگری بدل شده است. این منطقه به سبب داشتن جاذبه‌های متنوعی چون چشمه، آبشار، دشت، تالاب، پیست اسکی و ... یک شهرستان توریستی، سیاحتی محسوب می‌شود و توانایی پذیرش تعداد زیادی توریست و گردشگر را از نقاط مختلف جهان دارد. فصل زمستان به سبب باراش فراوان برف بر ارتفاعات این منطقه، گردشگران زیادی برای بازدید از یخچال‌های طبیعی و انجام ورزش‌های زمستانی راهی چلگرد می‌شوند. از طرفی طبیعت وصف‌ناپذیر منطقه‌ی کوهرنگ در بهار شما را به بازدید از لاله‌های واژگون، چشمه‌های جوشان و آبشارهای مرتفع دعوت می‌کند. اگر به استان چهارمحال‌وبختیاری سفر کردید بازدید از طبیعت بکر و دست‌نخورده‌ی کوهرنگ را در اولین صفحه از برنامه‌ی سفرتان بگنجانید.

تاریخچه

چرا برویم

  • گلگشت در طبیعت بکر کوهرنگ
  • تماشای لاله‌های واژگون
  • تفریح در کنار چشمه‌های جوشان دیمه و کوهرنگ
  • بازدید از آبشارهای بی‌نظیر منطقه
  • گذران اوقاتی خوش و دلپذیر در کنار خانواده

کی برویم ؟

  • استان چهارمحال‌وبختیاری به دلیل ارتفاع زیادش از سطح دریا و پوشش گیاهی خاص خود آب‌وهوایی بسیار متفاوت از دیگر استان‌های ایران دارد. در این استان زمستان حدود 5 ماه به طول می‌انجامد و تابستان و پاییز بسیار کوتاه است. از اواسط شهریور هوای استان رو به سرما می‌رود و این سرما تا اواسط آبان ادامه پیدا می‌کند. از اواسط آبان استان چهارمحال‌وبختیاری وارد دوره‌ی سرمای شدید و یخبندان خود می‌شود. این دوره تا اواخر اسفندماه ادامه دارد. از اواسط فروردین آب‌وهوای بهاری استان چهارمحال‌وبختیاری را در بر می‌گیرد. در این فصل طبیعت استان در زیباترین حالت خود قرار دارد و به نحوی می‌توان گفت ازنظر زیبایی طبیعت بهار بهترین فصل سفر به استان چهارمحال‌وبختیاری است. البته تابستان هم با آب‌وهوای ملایمش برای سفر به این استان خوب است. بهترین زمان برای سفر به چلگرد اردیبهشت‌ماه است؛ چرا که در این ماه منطقه‌ی کوهرنگ به اوج زیبایی و سرسبزی رسیده است. این ماه بهترین زمان برای بازدید از دشت لاله‌های واژگون است. اواسط پاییز تا اواخر زمستان هم بهترین زمان برای اسکی و برف‌بازی در ارتفاعات کوهرنگ است.

کجاست ؟

استان چهارمحال‌وبختیاری-شهرستان کوهرنگ

چطور برویم

اگر انتخاب شما برای سفر از تهران به شهرکرد ماشین شخصی است باید خود را برای 600 کیلومتر رانندگی آماده کنید. برای رسیدن به شهرکرد باید از تهران به سمت قم حرکت کنید. وارد جاده‌ی اردل-جونقان شوید و سپس با گذر از کاشان و اصفهان به شهرکرد خواهید رسید؛ اما اگر حوصله‌ی این رانندگی‌های طولانی‌مدت را ندارید می‌توانید از سیستم حمل‌ونقل زمینی یا هوایی استفاده کنید. در این میان بهترین انتخاب سفر هوایی است. سفر با هواپیما این مسیر طولانی را برایتان در یک ساعت خلاصه می‌کند. پرواز مستقیم از تهران به شهرکرد هم این راه را برای شما آسان کرده است. برای راحتی بیشتر کافی است پس از انتخاب تاریخ و ساعت پرواز خود به سایت کافه گردش مراجعه کنید و بلیتتان را از قسمت خرید بلیت آنلاین هواپیما خریداری کنید؛ اما اگر به هر دلیلی انتخاب شما راه زمینی است، می‌توانید خود را با اتوبوس به شهرکرد برسانید. هرروز اتوبوس‌های زیادی پایانه‌ی تهران را به مقصد شهرکرد و دیگر شهرهای استان چهارمحال‌وبختیاری ترک می‌کنند. همچنین می‌توانید با خرید یک تور داخلی در کنار جمعی شاد خود را به یک تفریح برنامه‌ریزی‌شده دعوت کنید.

اگر بخواهید از شهرکرد به منطقه‌ی کوهرنگ بروید سه راه پیش رویتان است. اولین و کوتاه‌ترین مسیر انتخاب جاده‌ی چلگرد-دیمه است. دومین راه که از نظر مسافت چندان تفاوتی با مسیر اولی ندارد انتخاب جاده‌ی فارسان به چلگرد است؛ و آخرین مسیر که حدود 15 کیلومتر از دو جاده‌ی قبل طولانی‌تر است جاده‌ی بارده است.

هزینه ها

هزینه‌ی سفر به بجنورد با اتوبوس با توجه به کیفیت اتوبوس از 15 تا 40 هزار تومان متغیر است. هزینه‌ی پرواز از تهران به شهرکرد هم در کمترین حالت 90 و در بیشترین حالت 200 هزار تومان است. درحالی‌که هزینه‌ی این بلیت برای کودکان بین 50 تا 100 هزار تومان است.

همان حوالی

رستوران ها

هتل ها

دانستنی ها

اشتراک گذاری :