• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

بابا امان در اصل نام روستایی در نزدیکی بجنورد است که نامش را بر روی این تفرجگاه گذاشته‌اند. پارک بابا امان یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های جنگلی در بجنورد و در ایران است. وجود حیات‌وحش، 400 هزار اصله درخت، آرامگاه شاهزاده اسماعیل و چشمه‌های طبیعی این تفرجگاه را تبدیل به یکی از خاص‌ترین جاذبه‌های بجنورد کرده است. از طرفی عبور باریکه‌ای از رودخانه‌ی اترک از نزدیکی پارک بابا امان امکان ماهیگیری را در این مجموعه برای علاقه‌مندان فراهم کرده است. آبشار مصنوعی زیبای این پارک هم یکی دیگر از جذابیت‌های غیرقابل‌انکار منطقه است که در تعدیل آب‌وهوای این مجموعه تأثیر به سزایی دارد. به‌طورکلی بازدید از این مجموعه‌ی منحصربه‌فرد ارزش این را دارد که کوله‌بار سفر ببندید و راهی بجنورد شوید.

تاریخچه

وجود درختانی با بیش از 400 سال سن حاکی از قدمت طولانی این بنا دارد؛ اما امکاناتی نظیر آلاچیق، استخر، آبشار مصنوعی بعدها به این منطقه اضافه شدند.

چرا برویم

  • گلگشت در طبیعت تفرجگاه بابا امان
  • پیک‌نیک با خانواده در پارک جنگلی این مجموعه
  • لذت بردن از تماشای آبشار و استخرها
  • گذراندن اوقاتی خوش در کنار دوستان و خانواده

کی برویم ؟

  • ازآنجایی‌که استان خراسان شمالی به‌طورکلی آب‌وهوایی کوهستانی دارد باید از آن زمستان‌هایی بسیار سرد و تابستان‌هایی تقریباً گرم انتظار داشت. بهار با میانگین دمای 13 درجه و اوایل پاییز با نسیم دل‌نشینش بهترین زمان‌ها برای سفر به این استان کوهستانی هستند.

کجاست ؟

استان خراسان شمالی-شهرستان بجنورد-کیلومتر ده جاده‌ی بجنورد_مشهد

چطور برویم

اگر می‌خواهید با ماشین شخصی به بجنورد سفر کنید، باید خودتان را برای 740 کیلومتر رانندگی آماده کنید. از تهران که به مقصد بجنورد حرکت کنید دو مسیر اصلی پیش روی شماست. مسیر اول انتخاب جاده‌ی کنارگذر شمالی است که با عبور از ساری و گرگان به بجنورد می‌رسد. راه دوم گذر از استان سمنان و سبزوار است؛ اما اگر مشهد بودید و تصمیم داشتید در ادامه‌ی سفر خود، از مشهد مقدس سری هم به زیبایی‌های بجنورد بزنید چه باید بکنید؟ در این حالت کافی است از مشهد به سمت قوچان حرکت کنید، در ادامه‌ی مسیر خود از شهرهای فاروج و شیروان بگذرید تا به بجنورد برسید؛ اما اگر حوصله‌ی این رانندگی‌های طولانی‌مدت را ندارید و انتخاب شما سفر با حمل‌ونقل عمومی است، بی‌شک بهترین گزینه انتخاب هواپیما است. سفر با هواپیما این مسیر طولانی را برایتان در کمتر از دو ساعت خلاصه می‌کند. حالا که بجنورد فرودگاه دارد راحت‌ترین کار برای شما خرید بلیت هواپیما از بخش خرید آنلاین بلیت در سایت کافه گردش است. البته راه‌های دیگری هم برای رسیدن به بجنورد وجود دارد. بجنورد خودش مجهز به سیستم ریلی نیست اما شما می‌توانید با قطار خودتان را به مشهد برسانید و ازآنجا با اتوبوس یا سواری به بجنورد بروید. همچنین می‌توانید مستقیماً از پایانه‌ی تهران با اتوبوس به سمت بجنورد حرکت کنید. همچنین می‌توانید با خرید تور داخلی در کنار جمعی شاد به بازدید از جاذبه‌های گردشگری این استان بپردازید.

برای سفر به پارک و گردشگاه بابا امان کافی است از بجنورد به سمت مشهد حرکت کنید. در کیلومتر 10 این جاده به این تفرجگاه بی‌نظیر می‌رسید.

هزینه ها

هزینه‌ی سفر به بجنورد با اتوبوس با توجه به کیفیت اتوبوس از 20 تا 50 هزار تومان متغیر است. هزینه‌ی پرواز از تهران به بجنورد هم در کمترین حالت 100 و در بیشترین حالت 400 هزار تومان است. درحالی‌که هزینه‌ی این بلیت برای کودکان بین 50 تا 250 هزار تومان است.

هزینه‌ی سفر از تهران به مشهد با قطار هم از 40 هزار تومان شروع‌شده و نهایتاً به 200 هزار تومان می‌رسد.

همان حوالی

رستوران ها

هتل ها

دانستنی ها

اشتراک گذاری :