• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

آبشار شیخ علی‌خان یکی از جلوه‌های برتر منطقه‌ی کوهرنگ است که در فاصله‌ی 92 کیلومتری از مرکز استان و فاصله‌ی 5 کیلومتری از شهر چلگرد واقع شده است. این آبشار که در مجاورت روستایی هم‌نام خود قرار گرفته است، در ایام تعطیل سال میزبان مسافران زیادی از استان‌های هم‌جوار است. از طرفی دشت‌های خوش‌ آب‌وهوای اطراف آبشار در بعضی فصل‌ها میزبان عشایر بختیاری کشورمان است. آبشار شیخ علی‌خان در هر فصلی از سال جذابیت‌های خاص خود را دارد. اگر در زمستان مهمان آبشار شیخ علی‌خان شوید می‌بینید که برودت هوا چگونه این آبشار باشکوه را به قندیل‌های یخی تبدیل کرده است؛ و اگر بهار و تابستان را برای سفر به آبشار شیخ علی‌خان انتخاب کنید، شاهد طبیعت سبز و جوش‌وخروش آبشار می‌شوید؛ اما این بسته به سلیقه‌ی شماست که طبیعت بهاری و دشت‌های گلگون شده‌ی اطراف آبشار را برای سفر انتخاب کنید یا تماشای برق قندیل‌ها در زیر نور خورشید و پیاده‌روی در منطقه‌ی سفیدپوش شده‌ی اطراف آبشار شیخ علی‌خان را.

تاریخچه

چرا برویم

  • تماشای عظمت آبشار شیخ علی‌خان
  • گلگشت در طبیعت بکر
  • گذران اوقاتی خوش در کنار خانواده
  • گرفتن عکس‌های جذاب
  • گوش دادن به صدای آب
  • بوییدن عطر خوش گیاهان دارویی که در فضا پراکنده شده است

کی برویم ؟

  • استان چهارمحال‌وبختیاری به دلیل ارتفاع زیادش از سطح دریا و پوشش گیاهی خاص خود آب‌وهوایی بسیار متفاوت از دیگر استان‌های ایران دارد. در این استان، زمستان حدود 5 ماه به طول می‌انجامد و تابستان و پاییز بسیار کوتاه است. از اواسط شهریور هوای استان رو به سرما می‌رود و این سرما تا اواسط آبان ادامه پیدا می‌کند. از اواسط آبان استان چهارمحال‌وبختیاری وارد دوره‌ی سرمای شدید و یخبندان خود می‌شود. این دوره تا اواخر اسفندماه ادامه دارد. از اواسط فروردین آب‌وهوای بهاری استان چهارمحال‌وبختیاری را در بر می‌گیرد. در این فصل طبیعت استان در زیباترین حالت خود قرار دارد و به نحوی می‌توان گفت از نظر زیبایی طبیعت بهار بهترین فصل سفر به استان چهارمحال‌وبختیاری است. البته تابستان هم با آب‌وهوای ملایمش برای سفر به این استان خوب است. بهترین زمان برای سفر به چلگرد اردیبهشت‌ماه است؛ چرا که در این ماه منطقه‌ی کوهرنگ به اوج زیبایی و سرسبزی رسیده است. آبشار شیخ علی‌خان هم در این ماه بسیار پر آب است و مناطق اطرافش سرسبزی وصف‌ناپذیری دارد. زمستان هم برای بازدید از این آبشار بد نیست. در فصل زمستان آبشار یخ‌زده‌ی شیخ علی‌خان گردشگران زیادی را از سرتاسر دنیا متوجه خود می‌کند.

کجاست ؟

استان چهارمحال‌وبختیاری-شهرستان کوهرنگ-روستای شیخ علی‌خان-آبشار شیخ علی‌خان

چطور برویم

اگر انتخاب شما برای سفر از تهران به شهرکرد ماشین شخصی است، باید خود را برای 600 کیلومتر رانندگی آماده کنید. برای رسیدن به شهرکرد باید از تهران به سمت قم حرکت کنید. وارد جاده‌ی اردل-جونقان شوید و سپس با گذر از کاشان و اصفهان به شهرکرد خواهید رسید؛ اما اگر حوصله‌ی این رانندگی‌های طولانی‌مدت را ندارید می‌توانید از سیستم حمل‌ونقل زمینی یا هوایی استفاده کنید. در این میان بهترین انتخاب، سفر هوایی است. سفر با هواپیما این مسیر طولانی را برایتان در یک ساعت خلاصه می‌کند. پرواز مستقیم از تهران به شهرکرد هم این راه را برای شما آسان کرده است. برای راحتی بیشتر کافی است پس از انتخاب تاریخ و ساعت پرواز خود، به سایت کافه گردش مراجعه کنید و بلیتتان را از قسمت خرید بلیت آنلاین هواپیما خریداری کنید؛ اما اگر به هر دلیلی انتخاب شما راه زمینی است، می‌توانید خود را با اتوبوس به شهرکرد برسانید. هرروز اتوبوس‌های زیادی پایانه‌ی تهران را به مقصد شهرکرد و دیگر شهرهای استان چهارمحال‌وبختیاری ترک می‌کنند. همچنین می‌توانید با خرید یک تور داخلی در کنار جمعی شاد خود را به یک تفریح برنامه‌ریزی‌شده دعوت کنید.

اگر بخواهید از شهرکرد به منطقه‌ی کوهرنگ بروید، سه راه پیش رویتان است. اولین و کوتاه‌ترین مسیر انتخاب جاده‌ی چالگرد-دیمه است. دومین راه که از نظر مسافت چندان تفاوتی با مسیر اولی ندارد، انتخاب جاده‌ی فارسان به چلگرد است؛ و آخرین مسیر که حدود 15 کیلومتر از دو جاده‌ی قبل طولانی‌تر است جاده‌ی بارده است.

هزینه ها

هزینه‌ی سفر به بجنورد با اتوبوس با توجه به کیفیت اتوبوس از 15 تا 40 هزار تومان متغیر است. هزینه‌ی پرواز از تهران به شهرکرد هم در کمترین حالت 90 و در بیشترین حالت 200 هزار تومان است. درحالی‌که هزینه‌ی این بلیت برای کودکان بین 50 تا 100 هزار تومان است.

همان حوالی

رستوران ها

هتل ها

دانستنی ها

اشتراک گذاری :