• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

شهر فشم که پر از باغ‌های میوه است و در شمال شرق شهر تهران قرار دارد را به نام‌های مختلفی می‌شناسند. اوشان-فشم-میگون، قصران که عربی‌شده‌ی کوهسران است یا در تداول مردم همان اوشون-فشم، از شهرهای خوش آب و هوای شهرستان شمیرانات و منطقه‌ی یک شهر تهران است. هوای فشم در فصل‌های زمستان و پاییز سرد است و همین امر پیست‌های اسکی و مراکز تفریحات زمستانی زیادی را در اطراف این شهر پدید آورده است. فشم سه پیست اسکی دارد که معروف‌ترین آن‌ها پست اسکی بین‌المللی دربندسر است. در فصل‌های بهار و تابستان آب و هوای فشم خنک و دلپذیر است و جان می‌دهد برای یک پیکنیک نیم‌روزه کنار چشمه‌های پرآب و درخت‌های سرسبز. یکی از دیدنی‌های طبیعی فشم آبشار دربندسر است. این آبشار در سه کیلومتری جاده‌ی شمشک به دیزین در دره‌ای با چشم‌اندازی زیبا قرار دارد. این دره‌ی سرسبز با پوشش گیاهی و سبزه‌زارهایش طبیعتی بسیار چشم‌نواز و هوایی خنک و دلپذیر دارد.

جاذبه‌های طبیعی فشم می‌تواند بارها و بارها شما را به این شهر بکشاند. شهرها و روستاهای سرسبز و خوش آب و هوای اطراف فشم بسیار زیادند. روستاهای روته، لالان، زایگان، گرمابدر، امامه، میگون، دربندسر، آهار، شمشک و... از جمله‌ی مناطق سرسبز و دیدنی این منطقه هستند. این روستاها چشمه‌ها، آبشارها، سبزه‌زارها، کوه‌های سرسبز و آب وهوای خنک و دلپذیری دارند که با توجه به نزدیکی به شهر تهران به پاتوق هرهفته‌ی بسیاری از شهروندان تهران تبدیل شده‌اند. 

تاریخچه

چرا برویم

  • لذت بردن از تفریحات زمستانی منطقه‌ی اوشون فشم در فصل‌های سرد
  • لذت هوای دلپذیر و مناظر سرسبز فشم در فصل‌های تابستان و بهار
  • لذت بردن از گونه‌های گیاهی و چشمه‌های اطراف این منطقه
  • صعود به قله‌های سرسبز و بازدید از دره‌ها و رودهای پرآب

کی برویم ؟

  • فشم در هر فصلی از سال دیدن دارد. برای لذت بردن از اسکی، برف‌بازی و دیگر تفریحات زمستانی فصل‌های سرد پاییز و زمستان مناسب هستند. برای اینکه از آبشارها و چشمه‌های این منطقه درکنار آب و هوای مطبوع و چشم‌اندازهای لذت‌بخش آن لذت ببرید فصل‌های بهار و پاییز مناسب اند.

کجاست ؟

استان تهران، ۲۵ کیلومتری شمال شرق تهران، شهرستان فشم

چطور برویم

با خودروی شخصی:

برای رسیدن به فشم باید از جاده‌ی لشگرک به سمت این شهر بروید. برای رسیدن به جاده‌ی لشگرک باید از اتوبان شهید بابایی یا شهید زین‌الدین به سمت شرق بروید تا به جاده‌ی لشگرک برسید. چند کیلومتری که از جاده‌ی لشگرک به سمت شمال بروید مناطق سرسبز و دیدنی شروع خواهند شد.

هزینه ها

بازدید از شهرستان فشم و شهرها و روستاهای خوش آب و هوای اطراف آن هزینه‌ای به‌جز هزینه‌های معمول ندارد. 

همان حوالی

رستوران ها

  • رستوران شب‌های میگون
  • رستوران باغ بالا
  • رستوران سایه
  • رستوران باغ بهشت

دانستنی ها

اشتراک گذاری :