• 2 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

2 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

یک کشتی تفریحی است که در تابستان با سفرهایی ۴ ساعته در ۱۰ مایلی سواحل استان گیلان فعال است. این سفرهای‌ کوتاه عموما پنجشنبه‌شب‌ها برای عموم مردم و از ساعت ۲۰ تا ۲۴ برگزار می‌شود.
با آغاز حرکت کشتی، گروه موسیقی شروع به نواختن می‌کند و فضای بسیار مطلوب و شادابی را برای مسافران و گردشگران به وجود می‌آورد و تا پایان دریانوردی نوای موسیقی در فضای کشتی طنین‌انداز است. استفاده و بهره‌برداری از فضاهای بسیار مطلوب کافی‌شاپ در پایین‌ترین نقطه کشتی و اختصاص کابین‌های اقامتی داخل کشتی به میهمانان غیربومی برای اقامت شبانه از دیگر امکاناتی است که مسافران می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

کشتی دارای بیمه‌ی مسافر بوده و به جدیدترین تجهیزات دریانوردی روز دنیا مجهز است. همچنین کلیه‌ی مجوزهای تردد به آب‌های ساحلی و فراساحلی را از سوی سازمان بندرها و دریانوردی کشور داراست.

کشتی میرزا کوچک خان در 5 طبقه شامل بخش‌های اقامتی زیر است:

8 واحد دو تخته، 2 واحد رویال، 12 واحد چهار تخته ، 3 واحد شش تخته، 1 واحد هشت تخته، کافی‌شاپ vip یک واحد

کافی‌شاپ عمومی یک واحد، رستوران با قابلیت پذیرایی یک‌صد نفر در هر مرحله، عرشه‌ی پاشنه فضای باز کشتی قابلیت چیدمان 250 صندلی جهت اجرای موسیقی زنده و مراسمات.

تاریخچه

این کشتی که سال 1970 میلادی در ژاپن ساخته شده، از زمان ساخت تا زمان خرید آن توسط ایران، حدودا کمتر از 20 سال در متلاطم‌ترین دریاها و اقیانوس‌ها دریانوردی، و مهندسین، کارگران و ساکنین جزایر را جا به جا کرده است. بعد از آن حدودا 20 سال پیش در زمان ریاست جمهوری جناب آقای هاشمی رفسنجانی با تأکید ایشان جهت شکسته شدن انحصار دریانوردی در دریای کاسپین توسط شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی خریداری و طی مسیر از اقیانوس‌ها از طریق دریای سیاه و کانال ولگا دن شهر ولگا و رودخانه‌ی ولگای شهر آستاراخان وارد دریای کاسپین شد و پس از طی تشریفاتی سفرهای منظم دریایی از بندر انزلی و گاهی نوشهر به مقصد باکوی آذربایجان برقرار کرده بود، که مورد استقبال هم‌وطنان عزیز هم بود. دو مورد سفر دریایی به روسیه آستاراخان هم داشته که یک مورد آن در معیت تجار و بازرگانان و نمایندگان سیاسی اجتماعی استان گیلان بوده است. بعد از مدت چند سال تحت عنوان آموزشکده‌ی دریایی جهت تربیت دریانوردان به یکی از نهادها در نوشهر فروخته شد. مجدداً بعد از چند سال توسط آقای توکلی از بخش خصوصی خریداری شد. مالک کشتی جناب آقای توکلی عزمشان را جزم کردند که کشتی حتی‌الامکان در بندر انزلی خدمات دریایی و گشت‌های دریایی خود را به قیمت بسیار نازلی به هم‌وطنان عزیز ارائه کند.

چرا برویم

  • دریانوردی روی امواج دریای خزر
  • لذت بردن از برنامه‌های شاد و مفرح کشتی در گشت‌های شبانه
  • اقامت در اتاق‌های این کشتی که معادل با هتل‌های 4 ستاره هستند

کی برویم ؟

  • فعلن برنامه‌ها در فصول گردشگری - بهار و تابستان - اجرا می‌شوند، این برنامه که بین 3 تا 5 ساعت طول می‌کشند، شامل پذیرایی و موسیقی محلی و گردش در آب‌های دریای خزر است.

کجاست ؟

ایران، گیلان، بندر انزلی.

نشانی: بندر انزلی.

شماره تماس: 4215519-0181 و 09367204218

چطور برویم

با خودروی شخصی: از تهران و با خودروی شخصی بعد از حدود 330 کیلومتر رانندگی و عبور از شهرهای کرج، قزوین و رودبار به رشت خواهید رسید. بعد از رشت با ادامه دادن مسیر به سمت شمال بعد از طی 40 کیلومتر به بندرانزلی خواهید رسید.

حمل‌ونقل عمومی: هرروز و به‌صورت مرتب اتوبوس‌هایی از ترمینال‌های تهران به سمت بندرانزلی حرکت می‌کنند که معمولن با آن‌ها حدود 5 ساعت در راه خواهید بود. فرودگاه رشت نیز فعال بوده و هرروز پروازهای تهران-رشت انجام می‌شود. از رشت هم هر روز و در چند نوبت، ماشین‌های متعددی به سمت بندرانزلی حرکت می‌کنند.

هزینه ها

هزینه‌ی بلیت اتوبوس تهران - انزلی با توجه به نوع اتوبوس از 15000 تومان تا 25000 تومان است. (94) با توجه به متغیر بودن قیمت‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با شماره‌های مربوط تماس بگیرید.

همان حوالی

رستوران ها

  • در کشتی رستوران و کافی‌شاپ مجهزی وجود دارد. برنامه‌ی گردشی کشتی هم معمولن با غذا و پذیرایی همراه است.

هتل ها

  • روی این کشتی 5 طبقه اتاق‌های متعدد و مختلفی وجود دارد که در فصول گردشگری برای اقامت شبانه اجاره داده می‌شوند.

دانستنی ها

اشتراک گذاری :