• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

شیطان کوه کوهی است در شرق شهر لاهیجان، استان گیلان. منطقه‌ای سرسبز، دیدنی و خوش آب و هوا که در هر چهارفصل سال یکی از دل‌پذیرترین مناطق گردشگری ایران محسوب شده و تعطیلات و مسافرتی خاطره‌انگیز را برای شما رقم می‌زند. 

شیطان کوه در روزگاران گذشته به شاه‌نشین کوه معروف بوده که برکه‌ای به عرض 200 متر و طول 70 متر در جلوی آن قرار داشت که برای ذخیره‌ی آب برای آبیاری از آن استفاده می‌شده است. امروزه این برکه به دریاچه‌ای مصنوعی بدل گشته، با جزیره‌ای در میان و عمارت زیبا و کوچکی که در جزیره خودنمایی می‌کند. این دریاچه محل تأمین آب آبشاری مصنوعی اما بسیار زیبا و دیدنی است که از دل شیطان کوه می‌گذرد.
همچنین می‌توانید با اتوبوس‌های مساقیم تهران لاهیجان به لاهیجان بروید.
همان‌طور که پیش‌تر آمد، در گذشته این منطقه به شاه‌نشین کوه معروف بوده و عده‌ای معتقدند که نام شیطان کوه، شکل تغییر یافته شاه‌نشین کوه است؛ اما در این باره نمی‌توان با قطعیت نظر داد. با این حال، نام شیطان کوه امروزه آن‌چنان جاافتاده است که نه تنها ساکنین لاهیجان، بلکه همه ایرانی‌ها با این نام آشنا می‌باشند. در اطراف شیطان کوه کسبه بسیاری از مشاغل مختلف هستند که نام واحد صنفی‌شان را از این نام برگرفته‌اند.

برکه‌ای که در جلوی شاه‌نشین کوه قرار داشت، امروز به دریاچه‌ای مصنوعی با نام استخر لاهیجان تبدیل شده است. در میان این استخر، یک جزیره مصنوعی قرار دارد که عمارت زیبا و کوچکی در میان آن خودنمایی می‌کند. گرداگرد استخر از سنگفرش وسیعی پوشیده شده که محل بسیار مناسبی برای قدم زدن یا ورزش صبحگاهی پدید آورده. قهوه‌خانه‌های سنتی با چای و قلیان و انواع غذاهای محلی گیلانی پیرامون استخر، یکی دیگر از جاذبه‌های استخر لاهیجان به شمار می‌رود.

تاریخچه

چرا برویم

  • قدم زدن در طبیعت و کوه‌پیمایی تا بام سبز لاهیجان
  • پیک‌نیک با خانواده
  • تماشای لاهیجان زیبا از بالای کوه

کی برویم ؟

  • هر فصلی که دوست داشته باشید می‌توانید به لاهیجان سفر کنید، اما بهترین فصول برای سفر، بهار و تابستان و نیمه‌ی اول پاییز هستند.

کجاست ؟

ایران، گیلان،لاهیجان.

نشانی: شرق شهر لاهیجان، شیطان کوه.

 

چطور برویم

با خودروی شخصی: از تهران و با خودروی شخصی بعد از حدود 330 کیلومتر رانندگی و عبور از شهرهای کرج، قزوین و رودبار به رشت خواهید رسید. سپس در فاصله‌ی 42 کیلومتری شرقی به لاهیجان می‌رسید. تقریبن از تمام نقاط لاهیجان شیطان کوه را می‌بینید، پس پیدا کردن مسیر سخت نخواهد بود.

حمل‌ونقل عمومی: هرروز و به‌صورت مرتب اتوبوس‌هایی از ترمینال‌های تهران به سمت رشت حرکت می‌کنند که معمولن با آن‌ها حدود 5 ساعت در راه خواهید بود. فرودگاه رشت نیز فعال بوده و هرروز پروازهای تهران-رشت انجام می‌شود. از رشت هم از طریق تاکسی‌های جاده‌ای و هم از طریق اتوبوس به راحتی به لاهیجان می‌رسید.

هزینه ها

هزینه‌ی بلیت اتوبوس تهران - رشت با توجه به نوع اتوبوس از 12000 تومان تا 21000 تومان است. (94) هزینه بلیت اتوبوس تهران - لاهیجان نیز از 170000 تا 30000 تومان است. (94)

همان حوالی

رستوران ها

  • در اطراف شیطان کوه هر نوع رستوران و کافه‌ای که بخواهید در دسترس شماست. کافه‌های سنتی زیای هم در حاشیه استخر لاهیجان آماده‌ی پذیرایی هستند.

هتل ها

  • هتل فجر و هتل جهانگردی در لاهیجان در دسترس شما خواهند بود. همچنین هتل آپارتمان و ویلاهای زیادی هم در دسترس هستند.

دانستنی ها

اشتراک گذاری :