• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

تله‌کابین لاهیجان، ساخته شده توسط معروف‌ترین شرکت تله‌کابین اتریش، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر لاهیجان است که در کنار دیگر پتانسیل‌های گردشگری این شهر، به آن جذابیتی خاص بخشیده و آن را حتا برای گردشگران خارجی به عنوان یکی از مقصدهای سفر به ایران مطرح کرده است. این تله‌کابین دو ایستگاه دارد که یکی بام سبز و دیگری تاج‌خروس نام دارند. در یکی از ایستگاه‌ها، غرفه‌های صنایع‌دستی و در دیگری یک کافی‌شاپ بر فراز شهر زیبای لاهیجان آماده‌ی پذیرایی از مسافران هستند.

فازهای دیگری برای توسعه‌ی این تله‌کابین در حال اجرا هستند. در ضمن این تله‌کابین به دانش آموزان بلیت نیم‌بها ارائه می‌دهد.

تاریخچه

این تله‌کابین در پی عقد قراردادی بین شهرداری لاهیجان و شرکت «احرار» در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد. از آن پس توسط شرکت «دوپلمایر» اتریش و بخش خصوصی شرکت احرار اداره می‌شود.
این تله‌کابین دو ایستگاه دارد. ایستگاه اول از بام سبز به ایستگاه دوم به تاج‌خروس معروف است. ۵ دکل در مسیر آن قرار دارد که فاصله دو دکل ۳ و ۴ با هم نزدیک به ۶۵۰ متر ارتفاع با زمین ۱۰۲ متر است. طول مسیر ۱۵۰۰ متر است. تعداد کابین‌ها ۳۳ کابین ایستگاه اول ۱۲۳ متر و ایستگاه دوم ۳۱۳ متر است. میانگین سفر روزانه تعداد جابجایی ۱۰۰۰ نفر در ساعت است.

چرا برویم

  • تجربه‌ای خاص و هیجان‌انگیز در تماشای طبیعت زیبای لاهیجان از ارتفاع صد متری
  • رفتن به بام سبز گیلان
  • خرید صنایع‌دستی

کی برویم ؟

  • هر فصلی که دوست داشته باشید می‌توانید به لاهیجان سفر کنید، اما بهترین فصول برای سفر، بهار و تابستان و نیمه‌ی اول پاییز هستند. تله‌کابین همه‌روزه و از ساعت 8 صبح تا 8 شب خدمت‌رسانی می‌کند.

کجاست ؟

ایران، گیلان، لاهیجان.
نشانی: شرق شهر لاهیجان، تله‎‌کابین احرار.

چطور برویم

با خودروی شخصی: از تهران و با خودروی شخصی بعد از حدود 330 کیلومتر رانندگی و عبور از شهرهای کرج، قزوین و رودبار به رشت خواهید رسید. سپس در فاصله‌ی 42 کیلومتری شرقی به لاهیجان می‌رسید. تقریبن از تمام نقاط لاهیجان تله‌کابین را خواهید دید، پس پیدا کردن مسیر سخت نخواهد بود.
حمل‌ونقل عمومی: هرروز و به‌صورت مرتب اتوبوس‌هایی از ترمینال‌های تهران به سمت رشت حرکت می‌کنند که معمولاً با آن‌ها حدود 5 ساعت در راه خواهید بود. فرودگاه رشت نیز فعال بوده و هر روز پروازهای تهران-رشت انجام می‌شود. از رشت هم از طریق تاکسی‌های جاده‌ای و هم از طریق اتوبوس به راحتی به لاهیجان می‌رسید.
همچنین می‌توانید با اتوبوس‌های مستقیم تهران لاهیجان، به لاهیجان بروید.

هزینه ها

هزینه‌ی بلیت اتوبوس تهران - رشت با توجه به نوع اتوبوس از 12000 تومان تا 21000 تومان است. (94) هزینه بلیت اتوبوس تهران - لاهیجان نیز از 170000 تا 30000 تومان است. (94) برای خرید بلیط، قیمت تله کابین لاهیجان برای هر نفر 25000 تومان و برای کودکان زیر هفت سال، نیم بهاست. (1394)

همان حوالی

رستوران ها

  • رستوران وحید و رستوران سنتی دوستان در ایستگاه‌های تله‌کابین آماده‌ی پذیرایی از مسافران هستند. در اطراف شیطان کوه هم هر نوع رستوران و کافه‌ای که بخواهید در دسترس شماست. کافه‌های سنتی زیای هم در حاشیه استخر لاهیجان آماده‌ی پذیرایی هستند.

هتل ها

  • هتل فجر و هتل جهانگردی در لاهیجان در دسترس شما خواهند بود. همچنین هتل آپارتمان و ویلاهای زیادی هم در دسترس هستند.

دانستنی ها

اشتراک گذاری :