• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

مجموعه‌ی تفریحی ناژوان از معدود باغ‌های اصفهان است که در جریان توسعه و گسترش شهر تا اندازه‌ای ایمن مانده و همچنان به هوای شهر لطافت و تازگی می‌بخشد. این مجموعه زیر نظر مدیریت طرح ساماندهی ناژوان که وابسته به شهرداری اصفهان است مدیریت می‌شود. در این باغ امکاناتی چون تله‌سیژ، باغ خزندگان زنده، باغ موزه‌ی پروانه‌ها، آکواریوم و دلفیناریم، زمین‌های ورزشی، استخر، کمپینگ، پارک آبی کودکان، زمین‌های بازی کودکان، ایستگاه‌های درشکه‌سواری، اسب‌سواری، قایق‌رانی و محوطه‌ی دوچرخه‌سواری فراهم شده و برای عموم قابل استفاده است.

ناژوان با زمینهای کشاورزی، باغ‌های دو سویه و رودخانه زاینده رود با توسعه شهری محصور شده است. اراضی محدوده ناژوان به دلیل داشتن پوشش سبز و عبور رودخانه از آن در مجموع اقلیم معتدلتری نسبت به اصفهان دارد و دسترسی به آن از طریق بزرگراه شهید حبیب‌اللهی و خیابان الفت و عبور از پل زاینده رود در مجاورت باغ پرندگان امکان‌پذیر می‌باشد. این گردشگاه یکی از نقاط سرسبز و خرم حاشیه زاینده رود می‌باشد و سرچشمه اکثر مادی‌های شهر اصفهان از این منطقه ناژوان است.
ناژوان یا ناژنان از دو واژه‌ی ناژ و وان ترکیب یافته است که ناژ یا ناژو گیاهی است از خانواده صنوبر، همچون تبریزی، کبوده، صنوبر و واژه‌ی وان، پسوند است؛ برای جا و مکان و ناژنان یا ناژوان به معنیِ جایگاهِ درختانِ ناژ و صنوبر است.

رطوبت بیشتر، وزش نسیم های محلی و اختلاف دما با شهر شرایط بسیار مناسبی را از نظر آب و هوایی برای این بخش از پیرامون شهر ایجاد می کند که همراه با چشم اندازهای زیبا، جاذبه بسیار زیادی را برای شهروندان در زمینه گذران اوقات فراغت، تفریح، پیاده روی و ورزش فراهم کرده است.

بعد کجا برویم؟

می‌توانید به ساحل زاینده‌رود رفته و از پل‌ها و باغ‌های اطراف آن لذت ببرید. همچنین می‌توانید به باغ پرندگان، باغ خزندگان، باغ پروانه‌ها و آکواریوم و دلفیناریوم ناژوان بروید. جهت حمل و نقل هم می‌توانید از تله‌سیژ ناژوان استفاده کنید. همچنین کوه آتشگاه و عمارت منارجنبان نیز در همین نزدیکی اند.

تاریخچه

ناژوان از دیرباز قطب گردشگری طبیعی شهر اصفهان به حساب می‌آمده است. ناژوان مجموعه‌ای از باغ‌های قدیمی اصفهان است که در جریان توسعه‌ی شهری پابرجا مانده است. این باغ به وسعت ۱۲۰۰ هکتار در غرب شهر اصفهان واقع شده است. شهرداری اصفهان در طول زمان با افتتاح امکانات تفریحی متعددی چون باغ پرندگان، باغ پروانه‌ها، باغ خزندگان، آکواریوم و دلفیناریوم، مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، پل‌های پیاده‌روی متعدد، تله‌سیژ، امکانات قایق‌رانی و...، ناژوان را به مقصد گردشگران بسیاری بدل کرده است.

چرا برویم

  • اصفهان در آثار تاریخی خود خلاصه نمی‌شود. در کنار اصفهان سنتی و اصفهان مدرن، می‌توانید از فضاهای طبیعی بی‌نظیر اصفهان، همچون ناژوان، نهایت لذت را ببرید.

کی برویم ؟

  • برای این که لذت‌ کافی از پارک ناژوان و ساحل زاینده‌رود ببرید حداقل باید دو ساعتی زمان بگذارید. بازدید از کل مجموعه‌ی تفریحی ناژوان حداقل یک روز زمان می‌برد.

کجاست ؟

ناژوان در غرب اصفهان و در امتداد زاینده‌رود قرار دارد.

چطور برویم

نشانی پل وحید یا پارک ناژوان را بگیرید. از پل وحید تا کیلومترها در امتداد زاینده‌رود پارک ناژوان و باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی قرار دارند.

 

هزینه ها

همان حوالی

رستوران ها

  • در مجموعه‌ی ناژوان به اندازه‌ی کافی رستوران، کافه و اغذیه‌فروشی خواهید یافت.

هتل ها

دانستنی ها

اشتراک گذاری :