• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

تشکده‌ی نیاسر در شهر نیاسر قرار دارد و نام اصلی آن چهار طاقی نیاسر است. این آتشکده بر روی ارتفاعات قرار داشته و روشنایی و شعله‌های آن راهنمایی برای مسافرانی بوده که در گذشته از آن عبور می‌کردند. این آتشکده کمی بالاتر از چشمه اسکندریه قرار دارد و در نزدیکی غار نیاسر است.

آتشکده سازه‌ای مربعی شکل در اندازه‌های 14 در 14 متر است و روی آن با گنبد پوشیده است. سنگ‌های به کار رفته در قسمت پایینی ساختمان به صورت معمولی وسنگ‌های قسمت بالا و منحنی‌ها به صورت مربعی و آجری هستند.

بعد کجا برویم؟

آبشار نیاسر، غار نیاسر، باغ کوشک.

تاریخچه

این آتشکده مربوط به آخر دوره‌ی اشکانی و اوایل دوره‌ی ساسانی است و گفته می‌شود که آتشکده به دستور اردشیر بابکان بنیانگذار سلسله ساسانیان ساخته شده است. به مرور زمان این آتشکده آسیب دیده که گنبد آن مانند گنبدهای اسلامی بازسازی شده است.

چرا برویم

  • دیدن آتشکده‌ی قدیمی و تاریخی؛ آتشکده‌ی نیاسر.

کی برویم ؟

  • در تمام طول سال می‌توان به این آتشکده رفت و تقریبا خلوت است. حدود 15 دقیقه بازدید از این آتشکده زمان می‌برد.

کجاست ؟

استان اصفهان، شهر نیاسر، آتشکده‌ی نیاسر.

چطور برویم

با وسیله‌ی شخصی: از سمت شمال غربی شهر کاشان به فاصله‌ی 30 کیلومتر، شهر نیاسر قرار دارد که آتشکده در شهر نیاسر و بالاتر از چشمه اسکندریه و در فاصله‌ی 400 متری غار نیاسر است.

هزینه ها

به جز هزینه رفت و آمد و خورد و خوراک هزینه‌ی دیگری ندارد.

 

همان حوالی

رستوران ها

هتل ها

  • در شهر نیاسر هتل و رستوران وجود دارد.هزینه‌ی یک شب اقامت در هتل شهر نیاسر، اتاق یک تخته برابر 123 هزار تومان است. همچنین می‌توان برای اسکان به شهر کاشان که در نزدیکی نیاسر قرار دارد رفت. هزینه‌ی یک شب اقامت در هتل‌های شهر کاشان (در سال 94) از 126 هزار تومان تا 230 هزار تومان است.

دانستنی ها

اشتراک گذاری :