• 2 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

2 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

باغ وحش وکیل آباد تنها باغ‌وحش استان خرسان رضوی و مشهد است که در کنار پارک وکیل آباد و در انتهای بلوار وکیل آباد قرار گرفته است. باغ‌وحش وکیل آباد انواع حیوانات آبزی، خزندگان، پرندگان، حیوانات علف‌خوار و گوشت‌خوار مانند شیر، ببر، خرس، خوک، گراز، شامپانزه، ببر، تمساح، مار، قوچ و... را در خود جای داده است. باغ وحش وکیل آباد با مساحت حدود 4 هکتار (40000 متر مربع) یکی از بزرگ‌ترین باغ وحش‌های کشور است.

باغ وحش وکیل آباد 60 گونه پستاندار، 50 گونه پرنده و انوع خزندگان و آبزیان را دارد. این باغ وحش حدود 800 گونه جانوری را در خود نگه می‌دارد. در این باغ وحش دو سالن خزندگان که در آن انواع ماهی‌ها، تمساح‌ها و مارها و سالن موزه‌ی حیات وحش که در آن حیوانات به صورت تاکسیدرمی قرار گرفته‌اند، وجود دارد.
«تایگون» از جالب‌ترین حیوانات این باغ وحش است. تایگون‌ها حاصل پیوند ببر و شیر هستند که اولین بار 15 سال پیش در آمریکا به وجود آمدند؛ قفس تایگون‌ها در کنار پلنگ آفریقایی قرار گرفته است.

بعد کجا برویم؟

طرقبه، شاندیز، دریاچه چالیدره، پارک وکیل آباد.

تاریخچه

مجموعه‌ی پارک وکیل آباد یکی از موقوفه‌های حاج‌حسین ملک است که در سال 1348 وقف عموم گردید. مساحت این مجموعه حدود 260 هزار مترمربع است که با آب قنات آبیاری می‌شود. این پارک به علت پوشش گیاهی از گذشته تاکنون داشته از قدیمی‌ترین ییلاقات مشهد است.

چرا برویم

  • دیدن حیوانات کمیاب که تماشای آن‌ها در طبیعت تقریباً غیر ممکن است.

کی برویم ؟

  • هر روز؛ ساعت بازدید از این مجموعه از ساعت 8:30 تا 16:30 است. در شش ماه دوم سال، هوای نسبتاً سردی دارد و در تابستان و عید به‌علت وجود مسافران زیاد، شلوغ‌تر است. گردش در باغ وحش، حدود یک ساعت طول می‌کشد.

کجاست ؟

ایران، استان خراسان رضوی، مشهد، انتهای بلوار وکیل آباد، پارک وکیل آباد.

چطور برویم

وسیله‌ی شخصی: پارک وکیل آباد در انتهای بلوار وکیل آباد قرار دارد.
حمل و نقل عمومی: با مترو آخرین ایستگاه مترو (ایستگاه وکیل آباد) در کنار پارک و باغ وحش وکیل آباد نگه می‌دارد. تمام اتوبوس‌های که به سمت بلوار وکیل آّباد می‌روند شما را به باغ وحش می‌رسانند؛ از سمت حرم خط 12 کنار پارک و باغ وحش وکیل آباد نگه می‌دارد. ساعت کار باغ وحش مشهد به گونه‌ای تنظیم شده است که با وجود آنکه بازدید آن حدود یک ساعت زمان می‌برد؛ اما درصورت تمایل بتوانید اوقات بیشتری را سپری کنید.

هزینه ها

مبلغ دو هزار تومان ورودی باغ‌وحش و مبلغ هزار ریال (صد تومان) موزه و سالن خزندگان (در سال 94).

همان حوالی

رستوران ها

  • در مسیر وکیل آباد رستوران‌های بسیاری وجود دارد و همچنین می‌توان به سمت طرقبه نیز رفت

هتل ها

  • هتل (در سال 94) در طرقبه اتاق دو تخته شبی 150 هزار تومان و در مشهد اتاق تک تخته 52 هزار تومان تا 850 هزار تومان است.

دانستنی ها

اشتراک گذاری :