• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

مسیر آسفالته‌ای از انتهای خیابان ولنجک تهران تا ایستگاه اول تله‌کابین توچال است. این مسیر را هم به صورت پیاده و هم با اتوبوس می‌توان طی کرد. در انتهای مسیر شهر تهران را می‌شود دید.

مسیر پیاده‌روی حدود 2 کیلومتر است. ارتفاع بام تهران در ابتدای مسیر 1830 متر و در انتها 1910 متر است.

از بانجی‌جامپینگ این مجموعه به ارتفاع 40 متر به کمک طناب می‌توانید بپرید. این تفریح، فقط مخصوص آقایان (زیر نود کیلوگرم، افرادی که بیماری قلبی ندارند و جراحی انجام نداده‌اند و بالای 17 سال سن دارند) است.

تاریخچه

چرا برویم

  • برای پیاده‌روی در شیب ملایم.
  • دیدن نمای تهران از بالا.

کی برویم ؟

  • هر روز در همه‌ی ساعت‌ها. بازدید معمولا بین 1 تا 3 ساعت طول می کشد. بهتر است تابستان‌ها شب به بام تهران بروید تا هم نمای تهران در شب را ببینید، هم از پیاده‌روی در هوای خنک لذت ببرید.

کجاست ؟

ایران، تهران

تهران، انتهای خیابان ولنجک.

فاصله از میدان ولی عصر: 17 کیلومتر

موقعیت مکانی: 35.819223, 51.407196

چطور برویم

با مترو

با تهران با مترو قابل دسترسی است.
ایستگاه متروی نزدیک (5:30 صبح تا 22:30 شب حرکت مترو از مبداهای حرکت است): خط یک (قرمز رنگ)، ایستگاه تجریش (ادامه ی مسیر با تاکسی ولنجک)- از متروی چهارراه ولی‌عصر تا متروی تجریش حدود 40 دقیقه طول می‌کشد.

با اتوبوس

ایستگاه اتوبوس نزدیک (24 ساعته): خط بی‌آرتی (تندرو) ی شماره‌ی چهار (بنفش)، ایستگاه تابناک (ادامه ی مسیر با تاکسی ولنجک).

با تاکسی

اول از میدان ولی‌عصر یا میدان آزادی یا پل نصر یا میدان پونک (بلوار همیلا) یا پایانه‌ی سازمان آب یا میدان صنعت یا آبک یا میدان ونک یا شهرک اکباتان یا میدان انقلاب اسلامی یا خیابان آصف (اسدآباد، زال زر) به میدان تجریش. بعد با تاکسی تا انتهای خیابان ولنجک.

یا اول با بی‌آرتی تا ایستگاه تابناک و بعد با تاکسی تا انتهای خیابان ولنجک.

با خودروی شخصی

از زیر پل پارک‌وی به سمت پمپ‌بنزین ابتدای ولنجک (ابتدای خیابان یمن) بروید و سپس خیابان یمن را بالا بروید. پس از چراغ راهنمایی اول مستقیم بروید و در انتهای خیابان به سمت راست و سپس به سمت چپ بپیچید تا به خیابان ولنجک برسید. خیابان ولنجک را تا انتها بالا بروید. در ابتدای مسیر بام، پارکینگ بزرگی وجود دارد.

در ادامه‌ی مسیر خیابان ولنجک به یک چراغ راهنمایی می‌رسید. در شب‌های تعطیل، پس از این چراغ، ترافیک شدیدی هست. پس از این چراغ به سمت راست بپیچید و اولین خیابان سمت چپ (خیابان ساسان) را بالا بروید و در کنار یکی از خیابان‌های بیست و پنج یا بیست و هفت پارک کنید و ادامه‌ی مسیر را پیاده بروید.

هزینه ها

هزینه‌ی ورودی پارکینگ (هر خودرو دو هزار 2000 تومان)، هزینه‌ی اتوبوس (هر نفر هزار 1000 تومان)، هزینه‌ی خرید از فروشگاه‌های مواد غذایی، بانجی‌جامپینگ (هر نفر هفتاد و پنج هزار 75000 تومان)، سینما پنج‌بعدی (هر نفر پنج هزار 5000 تومان).

همان حوالی

رستوران ها

  • رستوران‌ها و غرفه‌های مواد غذایی زیادی در بام تهران وجود دارند.

هتل ها

دانستنی ها

اشتراک گذاری :