• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

مرکز خرید «Villagio Mall » در غرب دوحه، پایتخت قطر واقع شده است. مرکز خریدی که مجموعه‌ی معماری و طبیعت آن را به شکل شهر «ونیز» ساخته‌اند. ونیز شهری در سواحل شمال شرقی ایتالیا و مجموعه‌ای از جزیره‌های کوچک است که به وسیله‌ی کانال‌هایی از هم جدا شده‌اند. تردد در این شهر زیبای روی آب با قایق انجام می‌شود. مجموعه‌ی ویژگی های ساختاری و طبیعی ونیز نه تنها باعث رونق همیشگی گردشگری در آن شده، بلکه توانسته جای خود را در سمت دیگری از کره ی زمین نیز باز کند. شهرت این شهر به زیبایی چشمگیر باعث شده که اخیرا در قطر منطقه‌ای به همان سبک و سیاق طراحی و مراکز تفریحی، گردشگری در آنجا دایر شود. دوحه پایتخت قطر، خود یکی از شهرهای معروف برای خرید است، اما شاید Villaggio Mall مهم‌ترین و خاص‌ترین مرکز خرید، نه‌تنها در قطر بلکه در منطقه باشد.  Villaggio سعی کرده تا بهترین برندهای جهان را در کنار هم داشته باشد. بنابراین برندهایی مثل «لوئیس ویتون»، « کریستین دیور »، «گوچی»، « والنتینو »، «فندی»، «دیور» و «دولچه گابانا» در ونیز قطر نمایندگی دارند. Villaggio Mall به‌طور متوسط روزانه 50000 نفر و در هر ماه بیش از 1.5 میلیون نفر بازدیدکننده دارد.

تاریخچه

مساحت کل زمینی که برای ساخت این خیابان ونیزی به کار رفته 360،000 مترمربع است. این زمین میزبان یک منطقه‌ی تجاری خاص شده است که 183000 مترمربع از آن برای قسمت بازار، 90،000 مترمربع برای خرید مردم عادی، 15,000 مترمربع برای نمایندگی برندهای معروف در دنیا و 3,300 مترمربع هم برای قسمت پارکینگ به کار گرفته شده است. این مرکز خرید خواسته‌های هر بازدیدکننده‌ای را به‌راحتی برطرف خواهد کرد.
فضا و دکوراسیون داخلی پاساژها و مراکز خرید نیز با سبک معماری ونیز همراه با طیف متنوع و جذابی از مغازه‌های خرید، رستوران‌ها و مراکز تفریحی است. کسانی که به این منطقه پا می‌گذارند، نمی‌توانند از امکانات و شرایط ویژه‌ای که در Villaggio دایر است، چشم‌پوشی کنند.

چرا برویم

 • قایق‌سواری از نوع «گاندولا» (نوعی قایق که در دریاچه‌ی ونیز از آن برای قایق‌سواری استفاده می‌کنند و در این مرکز هم موجود است)
 • شهربازی با تجهیزات پیشرفته و جدیدترین بازی‌های دنیا برای تمام سنین
 • تفریح در ICE ARENA، قسمتی از این مرکز خرید است که ازجمله تفریحات آن اسکیت روی یخ در سطح المپیک و غواصی است.
 • پارک دایناسورها
 • آخرین بازی‌های شبیه‌سازی و ویدئویی
 • کافه‌ها، رستوران‌ها، بستنی‌فروشی‌های لوکس

کی برویم ؟

 • كشور قطر در خاورمیانه واقع شده است. این کشور به شکل شبه‌جزیره بوده و آب‌های خلیج‌فارس اطراف آن را پوشانده است. این کشور زمستانی خنک و تابستانی شرجی و گرم دارد. دوحه نیز دارای آب‌وهوای گرم و خشک و شرجی است.

کجاست ؟

 قطر، دوحه، خیابان «بایا»، «الوآب» شماره 63047 (Baaya street, Al Waab, 63047, Doha, Qatar)

 تلفن:     9744135222

چطور برویم

از تمام فرودگاه‌های ایران برای دوحه پرواز وجود دارد.

 

هزینه ها

بلیط هواپیمای قطر از پایتخت ایران، از حدود 2 میلیون تومان شروع می‌شود.

 

همان حوالی

رستوران ها

 • فست فودهای «ستاره‌های هالیوود» و «مک‌دونالد» ازجمله‌ی فست فودهای متعددی است که در این مرکز واقع شده است.
 • انواع غذاهای متنوع و خوشمزه که مطابق با ذائقه‌ی شما باشند در تمامی رستوران‌های این مرکز ازجمله رستوران‌های «جمع‌های TGI» و «دنیا» و «خانه‌ی قصابی و کباب» و در محیطی سالم، تمیز و زیبا سرو می‌شوند.

هتل ها

 • آدرس: دوحه، خیابان وعب، هتل مشعل دوحه تلفن: 4446 5600 974+ سایت: thetorchdoha.com
 • آدرس: دوحه، خیابان جوان، آل سعد، هتل میلینیوم دوحه تلفن: 4424 7777 974+سایت: millenniumhotels.com

دانستنی ها

اشتراک گذاری :