• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

«آکواریوم لنکاوی» با بیش از صد مخزن شیشه‌ای و 4000 موجود آبزی  ، 500 گونه ماهی در کنار باغ پرندگان و حیوانات یکی از بهترین‌ها در دنیاست. حتی فکر به عمق دریا همیشه پر از حس هیجان و کنجکاوی توأم با فضایی ناآشنا بوده است. اما در سال‌های اخیر با احداث آکواریوم‌های بزرگ نزدیکی بیشتری بین انسان‌ها و موجودات زیر دریا احساس می‌شود. در تونلی 15 متری در زیر زمین به زندگی ماهی‌ها سرکی بکشید البته بسیاری از گونه های خطرناک و سمی موجودات دریایی در این تونل هیجان انگیز تنها با چند سانتی متر شیشه از شما فاصله دارند. در اینجا شما دیگر از نزدیکی در کنار کوسه‌ها نمی‌ترسید و به مارماهی غذا تعارف می‌کنید. آکواریوم‌ها مکانی برای آشتی زمینی‌ها و دریایی‌ها شده‌اند. آکواریوم لنکاوی گنجینه نفیسی از حیات دریایی جزیره و بزرگ‌ترین آکواریم مالزی است. جایی که در امنیت و آرامش با طبیعت اعماق دریا عکس می‌گیرید. بسیاری از کسانی که با تور مالزی سفر کرده اند تجربه بازدید از آکواریوم لنکاوی را همیشه به یاد دارند

سه گونه طبیعت دریایی متفاوت در این آکواریم در یک مکان تجمیع یافته، پنگوئن امپراطور که سنگین ترین و بزرگترین پنگوئن قطب جنوب است میزبان شما در بخش قطبی است. اما در بخش‌های دیگر این جاذبه توریستی، جاندارانی مثل خوک‌های آبی، لاک‌پشت‌ها، «راک هوپر» قطب جنوب و پنگوئن پا سیاه و «آراپایما آمازون» عظیم که بزرگ‌ترین ماهی آب شیرین در جهان است را خواهید دید.

تاریخچه

چرا برویم

  • این مکان یکی از جاذبه‌های هیجان‌انگیز در جزیره لنکاوی است که در آن به تماشای بیش از 4000 آبزی و انواع گیاهان دریایی می‌نشینیم. غذا دادن به ماهی‌ها در آکواریوم امکان‌پذیر است. به این حیوانات روزی 2 بار غذا داده می‌شود:10:30 صبح و 3:30 بعدازظهر به‌منظور افزایش اطلاعات و آگاهی در این زمینه و محافظت از محیط‌زیست، علاوه بر تفریح و سرگرمی، محیطی آموزشی برای آموزش در مورد حیوانات،پرندگان و آبزیان ترتیب داده شده. بازدید از بخش جدید مجموعه که در آن می‌توانید آخرین و جدیدترین حیوانات آورده شده به این محل را تماشا کنید. نمایش‌های مدرنی با دستگاه‌های سه‌بعدی در اینجا ارائه می‌شود که حیات دریایی جزیره را در معرض دید قرار می‌دهد.

کی برویم ؟

  • اساسا مالزی یکی از مقاصد پر تردد پاییزی و زمستانی برای گردشگران خارجی است ،زیرا به واسطه آب و هوای استوایی می تواند بخش زیادی از گردشگران را به خود جذب کند شاید برای همین باشد که یافتن تور ارزان قیمت مالزی در این فصل کمی سخت باشد اما در مورد بازدید از آکواریوم لنکاوی می‌توانید از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر بازدید کنید. البته ساعت مشخص بازدید شما بستگی به هماهنگی‌های تور گردشگری‌تان نیز دارد. راستی! معمولاً ساعت 10.30 صبح و 3.30 بعدازظهر، به آبزیان آکواریوم غذا داده می‌شود. شاید این تفریح مهیجی برای شما و خانواده‌تان باشد. آب‌وهوای جزیره در تمام سال آفتابی و مطبوع است

کجاست ؟

مالزی، لنکاوی، «زون پانتیای سنانگ» (تقریباً در مرز Pantai Tengah)، مسیر 115، در کنار مرکز خرید منطقه تجاری آزاد «ZON»

چطور برویم

قبل از هر چیز بدانید که سفر شما با تورهای مالزی معمولاً شامل بازدید از آکواریوم می‌شود اما اگر خودتان مایل هستید که از فرودگاه به سمت آکواریوم بروید تاکسی‌ها آماده خدمات‌رسانی به شما هستند. تا آکواریوم لنکاوی از مسیر 115 با ماشین حدود 20 دقیقه راه فاصله‌دارید.

هزینه ها

معمولاً هزینه تاکسی‌های لنکاوی بر اساس مسافت، تعیین می‌شود و می‌تواند از 30 رینگیت برای خودروهای کوچک آغاز شود. اما این رقم در اوج فصل گردشگری و تورهای مالزی لنکاوی به 80 رینگیت نیز می‌رسد.

قیمت بلیط بزرگ‌سالان 30.000 تومان (43 رینگیت) و برای کودکان 3-12 سال 23.000 تومان (33 رینگیت) می‌باشد.

امکان کرایه موتورسیکلت و دوچرخه در لنکاوی وجود دارد. هزینه کرایه یک‌روزه موتورسیکلت در لنکاوی در اوج فصل گردشگری به 25 رینگیت می‌رسد. اگرچه استفاده از تاکسی در لنکاوی اندکی پرهزینه محسوب می‌شوند، اما یکی از راحت‌ترین گزینه‌های دسترسی به نقاط مختلف لنکاوی هستند. 

چنانچه تصمیم داشتید در لنکاوی خودرو شخصی اجاره کنید، مراجعه به پایگاه اینترنتی "http://www.langkawi-online.com/pages/car-rental.php " به‌عنوان یکی از بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات کرایه خودرو به شما کمک خواهد کرد.

همان حوالی

رستوران ها

  • رستوران رستوران غذاهای دریایی «کیانگ شی فو» در راه « ‪Jalan Pantai Chenang‬/مسیر 115» با شما فقط 1 دقیقه فاصله دارد.‬‬‬ به سمت شمال شرقی از مسیر Jalan Pantai Chenang‬ شماره 115 بروید. بعد از 12 دقیقه به رستوران غذاهای دریایی ORKID RIA SEA FOOD ‪می‌رسید.‬‬‬

هتل ها

  • هتل شما از آکواریوم لنکاوی تا هتل Cenang پلازا ساحل فقط 6 دقیقه فاصله‌دارید. هتل Landcons نیز با شما فقط 3 دقیقه فاصله دارد. هردوی این دو هتل در مسیر Jalan Pantai Chenang‬ شماره 115 قرار دارد.

دانستنی ها

اشتراک گذاری :