• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

باغ پروانه ها و دنیای حشرات پوکت در فاصله‌ی کمی از مرکز شهر پوکت واقع‌شده است. این باغ که یکی از بهترین باغ‌های پروانه در سراسر جهان است صدها پروانه‌ی بزرگ و زیبا را در خود جای داده است. قدم زدن در میان پروانه‌هایی که به آزادی در زیر گنبد عظیم این باغ پرواز می‌کنند تجربه‌ای وصف‌نشدنی را رقم می‌زند. در اینجا دریاچه‌هایی هم هست که در آن ماهی‌های بزرگ، پرندگان بومی و آبشارهایی وجود دارند. مجموعه‌ی «جهان حشرات» نیز کنار همین باغ است و کلکسیون عظیمی از گونه‌های مختلف حشرات و بی‌مهره‌گانی چون هزارپاهای بزرگ، رتیل‌های پرنده‌خوار و عقرب‌ها را به نمایش گذاشته است.

در کنار باغ پروانه‌ها موزه‌ی ابریشم نیز واقع‌شده است. در این موزه علاوه بر نمایش ابزار و ادوات و مراحل ابریشم‌بافی، عده‌ای از بومیان تایلندی مشغول تولید پارچه‌های ابریشمی هستند.

در این باغ علاوه بر مواردی که به آن‌ها اشاره شد دریاچه‌ها و آبشارهایی برای استراحت بازدیدکنندگان وجود دارد. همچنین شما می‌توانید در این محوطه پاهایتان را داخل حوضچه‌های ماهی قرار دهید، تا تجربه‌ی خاصی از آرامش داشته باشید.

همان حوالی

سواحل پوکت، مرکز قایق‌سواری جان گری.

بعد کجا برویم؟

جزیره‌ی فی‌فی، آکواریوم پوکت، معبد چالونگ، ساحل پاتونگ.

تاریخچه

باغ پروانه‌ها و دنیای حشرات پوکت از سال 1990 مشغول به کار است. این باغ ظرفیت شش تا نه هزار پروانه را دارد و علاوه بر آن در دیگر قسمت‌های خود میزبان انواع گوناگونی از حشرات است.

چرا برویم

  • قدم زدن در باغ رؤیایی پروانه‌ها
  • مشاهده‌ی پروانه‌ها حشرات مختلف در زیستگاه طبیعی خودشان
  • مشاهده‌ی ماهی‌ها
  • استراحت و تفریح در کنار استخر ماهی‌ها و آبشارهای مجموعه
  • آشنایی با حشرات و جانوران مختلف

کی برویم ؟

  • پوکت آب و هوایی گرمسیری دارد؛ از آبان تا فروردین خشک است و از اواخر خرداد تا اواخر شهریور بارانی. در پوکت، فصل خیلی گرم از اوایل اردیبهشت آغازشده و تا اواخر خرداد ادامه دارد. تابستان فصل باران‌های موسمی است که از اواسط خرداد آغازشده و تا اوایل آبان دوام می‌آورد، صبح تا ظهر هوا بیشتر وقت‌ها صاف و آفتابی است، اما عصرها معمولاً باران می‌بارد. این باغ هر روز از ساعت 9 صبح تا 5 عصر به روی بازدیدکنندگان گشوده است. بازدید از باغ پروانه‌ها و دنیای حشرات پوکت حداقل چند ساعت زمان می‌خواهد.

کجاست ؟

تایلند، پوکت
نشانی: پوکت، خیابان یااووارات، خیابان سوی فانیانگ، باغ پروانه‌ها و دنیای حشرات پوکت

وب‌سایت: http://www.phuketbutterfly.com

چطور برویم

با حمل‌ونقل عمومی:
برای جابجایی در پوکت سه گزینه دارید، تاکسی - که همه مجهز به تاکسی‌متر هستند و قیمت مناسبی دارند - توک توک یا همان موتور سه‌چرخه‌ها که از تاکسی‌ها ارزان‌تر هستند و مینی‌بوس‌های تایلندی که به سونگ تائو معروف‌اند. سونگ‌تائو درواقع نوعی وانت صندلی‌دار است که نسبتاً راحت هستند و قیمت خیلی خوبی هم دارند. اگر اهل موتورسواری هم هستید، باید بدانید پوکت محل مناسبی برای اجاره کردن موتورسیکلت است.
با خودروی شخصی:

رانندگی در پوکت تقریباً سخت است. اغلب اوقات ترافیک سنگینی در خیابان‌های اصلی وجود دارد و پیدا کردن جای پارک در نزدیکی مناطق دیدنی، کار راحتی نیست. در قسمت شرقی جزیره و در اتوبان چالرم پراکیات راتچاکان، وارد خیابان شرقی یااووارات شوید. سپس به سمت چپ و خیابان سوی فانیانگ بپیچید.

هزینه ها

هزینه‌های جانبی
هزینه‌ی ورودی باغ پروانه‌ها و دنیای حشرات پوکت برای بزرگسالان 200 بات و برای کودکان 120 بات است.

همان حوالی

رستوران ها

  • در نزدیکی باغ پروانه‌های پوکت، چندین رستوران مناسب وجود دارد. از جمله می‌شود به رستوران‌های پوکت ویو، چین آو لاو و اونیو پوکت اشاره کرد. حتمن در این رستوران‌ها غذاهای دریایی پوکت را تجربه کنید.

هتل ها

  • در پوکت هر نوع هتلی که بخواهید در دسترس شماست، در انواع قیمت‌ها و انواع خدمات. هتل‌های کازا بلانکا بوتیک، سینو امپریال پوکت و مرلین هتل در نزدیکی باغ پروانه‌ها و دنیای حشرات پوکت قرار دارند.

دانستنی ها

اشتراک گذاری :