• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

گوای قدیم یکی از نه منطقه از کشور هندوستان است که به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت‌شده است. گوای کهن که در فاصله‌ی دوازده کیلومتری شرق پانجیم واقع شده، روزی به خاطر شکوه و عظمتش با لیسبون پرتقال مقایسه می‌شده است. کلیسای جامع، بقای کلیسای سنت آگوستین، صومعه‌ها و خانه‌های قدیمی، زندگی مردم بومی و روستایی، و طبیعت زیبا و سرسبز این منطقه از جمله جذابیت‌هایی هستند که تمام گردشگران تورهای هند که به این کشور سفر می‌کنند را مجاب می‌کند که به گوای قدیمی هم سری بزنند.

گوای قدیمی شامل کلیساهای بزرگ مختلفی، از جمله کلیسای جامع (مقر اسقف اعظم گوا)، کلیسای سنت فرانسیس آسیسی، کلیسای سنت کائتانو، و از همه مهم‌تر کلیسای بوم عیسی که شامل آثار سنت فرانسیس خاویر است و هرسال میزبان جشنی مذهبی در 3 دسامبر است.

همان حوالی

کلیسای جامع، کلیسای سنت آگوستین، طاق سلطنتی، جزیره‌ی دیوا.

بعد کجا برویم؟

پانجیم، جزیره‌ی دیوا، معبد شانتادورگا، مومیایی زاویر مقدس.

تاریخچه

 این شهر در قرن 15 به عنوان یک شهر بندری توسط حاکمان بیجاپور تأسیس‌شده بود. بعد از استعمار پرتغال این شهر تبدیل به مرکز امور اداری پرتغال در هند شد. گوای قدیم همچنین تا سال 1759 محل اقامت نایب‌السلطنه بود که بعد از آن به پانجیم منتقل شد.

چرا برویم

  • بازدید از بناهای تاریخی
  • بازدید از کلیسای جامع که روزگاری بزرگ‌ترین کلیسای آسیا بوده
  • تفریح و تفرج در طبیعت زیبای منطقه
  • دوچرخه‌سواری

کی برویم ؟

  • گوا در فصل زمستان و نیمه‌ی اول بهار بهترین آب‌وهوا را دارد. از اردیبهشت به بعد، هوا بسیار گرم و شرجی خواهد بود و از اوایل تابستان فصل باران شروع خواهد شد. فاصله‌ی پانجیم تا گوای قدیم زیاد نیست، و شما با یک برنامه‌ریزی و حرکت در ابتدای صبح به سمت گوای قدیم، می‌توانید تا عصر چند تا از مهم‌ترین جاذبه‌هایش را ببینید.

کجاست ؟

هندوستان، گوا

نشانی: شمال ایالت گوا، دوازده کیلومتری شرق پانجیم.

چطور برویم

با حمل‌ونقل عمومی­:

تاکسی وسیله‌ی مناسبی برای جابجایی در شهر گواست. اتوبوس‌های عمومی نیز سرویس‌های منظم و مناسبی دارند. یکی از بهترین راه‌های جابجایی در گوا استفاده از موتور است. به راحتی می‌توانید از آژانس‌های مختلفی که در گوا هستند یک موتور کرایه کنید. اتوبوس‌های گوای قدیم هر ساعت از ایستگاه اتوبوس‌های پانجیم، حرکت می‌کنند. همچنین می‌توانید برای جابجایی از پانجیم به گوای قدیم، یک دوچرخه کرایه کنید. البته همه ی این ها در شرایطی است که شما با یک تور هند سفر نکرده باشید.

با خودروی شخصی:

عادات نامناسب رانندگان در گوا، کمی رانندگی را در این منطقه سخت کرده است؛ اما با کمی احتیاط، رانندگی هم روش مناسبی برای جابجایی در گواست. از طریق یکی از جاده‌های پونته دلینهارس یا کوچی-پانول به سمت شرق برانید و از پانجیم خارج شوید. ده کیلومتر بعد به گوای قدیم خواهید رسید.

هزینه ها

هزینه‌های جانبی

هزینه‌ی اتوبوس‌های پانجیم به گوا بین 10 تا 15 روپیه است.

همان حوالی

رستوران ها

  • رستوران‌های متعددی در گوای قدیم از گردشگران پذیرایی می‌کنند. خوراکی‌های بومی هم تا دلتان بخواهد در دسترس است.

هتل ها

  • در گوا، هتل‌ها، مهانپذیرها و هاستل‌های متنوع و گوناگونی پذیرای مسافران هستند. هتل سیشل ویلا و ماریوت ریزورت از هتل‌های نسبتاً گران‌قیمت گوا هستند که البته امکانات فوق‌العاده‌ای را هم در اختیار مسافران قرار می‌دهند. هتل فیدالگو، توبکی ریزورت و اوشن پالم هم هتل‌های خیلی خوبی هستند که قیمت‌های مناسبی دارند.

دانستنی ها

اشتراک گذاری :