• 0 نقد و بررسی
{{shahrAboHavaData.name}}
{{shahrAboHavaData.weather.main}} {{shahrAboHavaData.main.temp}}

آب و هوا

عکس های مسافران

نقشه

0 نقد و بررسی برای این جاذبه ثبت شده است.

معرفی

این پارک یک نمونه‌ی واقعا متفاوت است. لودی گاردن یا پارک پنج حس دهلی، یکی از زیباترین پارک‌های این شهر و یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی آن است. فضاسازی پارک، انواع گل و گیاه‌های کشت‌شده، مجسمه‌ها و معماری خاص آن همه در یک هماهنگی برای آن تعبیه‌شده‌اند تا پنج حس شما را برای درک متفاوت و بی‌واسطه‌ای طبیعت تحریک کنند. در این پارک باید در عطر گیاهان قدم بزنید و گوش به صدای طبیعت بسپارید تن ظرف باغ را لمس کنید. یک تفرج عصرانه در این باغ، خاطره‌ی سفر دهلی را برای شما فراموش‌نشدنی خواهد کرد.

غذا در رستوران‌های باغ پنج حس کیفیت‌ بسیار مناسبی دارد. اگر صبح زود برای بازدید از این پارک رفتید به شما پیشنهاد می‌کنم صبحانه‌های مخصوص این رستوران و کافه‌ها را امتحان کنید.

بعد کجا برویم؟

قلعه سرخ، مقبره‌ی همایون، حضرت نظام‌الدین، قطب منار، معبد لوتوس.

همان حوالی

پارک باستان‌شناسی مهراولی، بازارچه‌ی بوزاریا.

تاریخچه

باغ پنج حس در فوریه‌ی 2003 افتتاح شد.

چرا برویم

  • قدم زدن و تفرج در این باغ زیبا به همراه دوستان
  • خوردن غذا در رستوران‌های این پارک
  • گرفتن عکس یادگاری

کی برویم ؟

  • مناسب‌ترین زمان سفر به دهلی، اواخر زمستان و فصل بهار است. این باغ همه روزه از ساعت 9 صبح تا هنگام غروب آفتاب به روی بازدیدکنندگان باز است.

کجاست ؟

هندوستان، دهلی
نشانی: دهلی‌نو، منطقه‌ی صیدالعجایب، خیابان وستند مارگ

چطور برویم

با حمل‌ونقل عمومی:
بهترین راه جابجایی در دهلی استفاده از مترو است که به ارزان و مناسب است. تاکسی‌ها برای مسیر دور مناسب‌ترند، اما بهتر است در ابتدا به راننده تذکر دهید که تاکسی‌مترش را روشن کند. توک‌توک‌ها برای مسیرهای کوتاه خوب هستند. اگر تصمیم گرفتید که با تاکسی یا توک‌توک به مقصد خود بروید، به یاد داشته باشید، که اغلب اوقات دهلی ترافیک سنگینی دارد. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به باغ پنج حس، ایستگاه متروی ساکت است.
با خودروی شخصی:

ترافیک سنگین و کمبود جای پارک دو مشکل اصلی رانندگی در دهلی هستند. پایبندی رانندگان به قوانین راهنمایی و رانندگی هم که جای خود دارد. باغ پنج حس در جنوب دهلی واقع شده است. از طریق اتوبان اوورات مارگ، وارد خیابان مهراولی بادارپور شوید و سپس به خیابان وستند مارگ بپیچید. باغ پنج حس در انتهای این خیابان واقع شده است.

هزینه ها

هزینه‌های جانبی

بازدید از این باغ رایگان است.

همان حوالی

رستوران ها

  • چندین کافه و رستوران از جمله رستوران‌های فیو، مانسیون و بابولال، و کافه‌های استوری و اوبار در باغ پنج حس، با انواع و اقسام غذاها و نوشیدنی‌ها از مسافران پذیرایی می‌کنند. رستوران حس ششم هم در فاصله‌ی کمی خارج از باغ و در ضلع جنوبی آن قرار دارد.

هتل ها

  • در دهلی، هتل‌ها، مهانپذیرها و هاستل‌های متنوع و گوناگونی پذیرای مسافران هستند. هتل امپریال، تاج پالاس و لی‌لا پالاس از هتل‌های نسبتاً گران‌قیمت دهلی هستند. راما و وودکستل هم قیمت‌های مناسبی دارند.

دانستنی ها

اشتراک گذاری :